Jaro klepe na dveře a léto na zahradu Besedy. Od června do září se tam bude opět hrát pod širým nebem

Ještě před začátkem jara chystá Měšťanská beseda letní program na zahradě. Otevřou ji v  červnu osobitá zpěvačka Lenka Nová s klavíristou Petrem Maláskem. V  červenci se ve skvělé atmosféře letního večera diváci pobaví na nové show Miloše Knora. Pořádný nářez slibuje rockový koncert charismatického zpěváka Václava Noida Bárty s  kapelou BEKBEK Clan. V  srpnu přinese na zahradu Besedy pohodu, živelnou radost i energii zpěvačka Szidi Tobias. Léto na zahradě zakončí v  září druhý díl improvizované hry Commedia dell’arte.

Zahrada Měšťanské besedy se v  létě už tradičně stane dějištěm koncertů i divadelních představení, které tu pod širým nebem získávají neopakovatelnou atmosféru. Ani déšť či jiná nepřízeň počasí nemohou kulturní zážitek pokazit. Akce se totiž v  takovém případě přesouvají do vnitřních prostor Měšťanské besedy.

„Program na letní zahradu Měšťanské besedy vybíráme podle toho, jak se do venkovních prostor hodí a jak se líbí publiku,“ vysvětluje Hana Rendlová, manažerka kulturních akcí v  Měšťanské besedě. „Vrací se sem osvědčená divadla a koncerty, ale vždycky chceme uvést i něco úplně nového. Letos to bude rockový koncert Václava Noida Bárty,“ doplňuje.

Už několikrát na zahradě Měšťanské besedy vystoupila osobitá zpěvačka s  nezaměnitelných sametovým altem Lenka Nová, většinou to bylo v  pořadech Michala Horáčka, vždy však s  velkým úspěchem. Tentokrát se představí za klavírního doprovodu Petra Maláska na turné nazvaném Ve dvou.

Každoroční benefiční koncert Jazz & Swing Night pro dětský úsměv rozezní na zahradě hudbu Louise Armstronga, Raye Charlese a dalších ikon jazzové hudby a výtěžkem ze vstupného potěší děti z  Dětského domova v  Trnové.

Na letní scénu se vrátí také Miloš Knor, a to v  celovečerním „představení jednoho Knora“ s  názvem One Knor Show.

Úplně poprvé na zahradě Měšťanské besedy zazpívá Václav Noid Bárta. Charismatický zpěvák je známý z  muzikálů Jesus Christ Superstar, Hamlet nebo Carmen. Rockový koncert s  BEKBEK Clanem slibuje pořádný nářez.

Tradiční akcí už se stal Mezinárodní dixielandový festival Plzeň. Měšťanská beseda letos přivítá jeho čtvrtý ročník.

Pohodu letního večera doplní živelná radost a energie koncertu slovenské šansoniérky Szidi Tobias, která už v  Měšťanské besedě zakusila vřelé přijetí plzeňského publika. Nyní s  kapelou zazpívá písně z  nejnovějšího alba Sedmoláska i oblíbené dřívější skladby.

Letní program uzavře volné pokračování úspěšné improvizované komedie Commedia dell´arte, které vzniklo opět v pražské La Fabrice. Známé postavy se vrací v  novém milostném příběhu plném převleků a vtipných zápletek.

Akce, které se konají na zahradě Měšťanské besedy, se v případě nepříznivého počasí na základě rozhodnutí pořadatele přesouvají do vnitřních prostor. (tz)

Ilustrační foto Měšťanská beseda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *