Jana Štěrbová Veberová se vrací do Plzně. Ve čtvrtek se představí v Šeříkovce

Do Plzně se už moc těší. Sopranistka Jana Štěrbová Veberová se na západ Čech vrací po několika letech. Spolu s tenoristou Milanem Vlčkem představí nejznámější a nejkrásnější operetní a muzikálové skladby na jarním koncertu nazvaném “Máj – lásky čas” v Kulturním domě Šeříkovka na Slovanech ve čtvrtek 25. května. Na klavíru je doprovodí Štěpán Slavík. Hostem koncertu bude dětský pěvecký sbor Rolničky 25. ZŠ v Plzni. https://www.ceskypohled.eu/maj-lasky-cas-nejkrasnejsi-operetni-a-muzikalove-skladby-na-vas-cekaji-v-kd-serikovka/

“S plzeňským publikem mám ty nejlepší zkušenosti,” uvedla Jana Štěrbová Veberová, která pěveckou technikou italského Bel canta kráčí ve šlépějích svého vzoru Emy Destinnové. “Kultura v Plzni je na vysoké úrovni, je tady skvělé divadlo i umělecké soubory, na jejichž vystoupení jsou Plzeňané zvyklí. A jsou tím – řekla bych – kulturně vychovaní a dokážou odměnit účinkující umělce,” dodala. I proto se jí pro plzeňské publikum velmi dobře zpívá.

Plzeň se Janě Štěrbové Veberové moc líbí. Několikrát už tady účinkovala a několikrát město navštívila i jako host i bez toho, že by měla vystoupení. Kdyby prý jí někdo řekl, aby se sem přestěhovala, dlouho by neváhala. “Plzeň je krásné místo k životu,” řekla s tím, že je tady krásně a zároveň klidněji než v Praze.

V Německu, kde teď nejčastěji koncertuje, je Jana Štěrbová Veberová sólistkou zájezdového divadla, v Kutné Hoře, kde bydlí, je učitelkou divadla a tance a také píše muzikálové scénáře. Teď má za sebou premiéru muzikálu Clemence a letos ji čekají dva hudební festivaly. V německém divadle účinkuje sopranistka se sólistou Milanem Vlčkem, se kterým se jí velmi dobře spolupracuje a je s ním i perfektně sehraná. “Jedná se vlastně o takové “hudební manželství”, protože jsme spolu odzpívali spoustu milostných duetů,” usmívá se Jana Štěrbová Veberová. Milan Vlček bude jejím partnerem na jevišti i na čtvrtečním plzeňském koncertu. Ani on není v Plzni žádným nováčkem, diváci ho mohou znát z Divadla J. K. Tyla nebo z koncertu Plzeňské filharmonie.

Partnerem čtvrtečního koncertu je Spolek SOUŽITÍ 2001, jehož zakladatelkou je exministryně zdravotnictví paní docentka Milada Emmerová.

Vstupenky na koncert “Máj – lásky čas” je možné koupit prostřednictvím portálu Plzeňská vstupenka https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/106438965-maj-lasky-cas?fbclid=IwAR3_CqmiyIHvU9GQe-ylORWcfkTFUMVULX388wyJDufsVia9ys7fYwV3cJ8 anebo přímo 25. května na místě v KD Šeříkovka. Koncert začíná v 19 hodin.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *