Jaké by to byly u Purkmistra Velikonoce bez zeleného ležáku. A je i silná čtrnáctka

Už před dvěma dny narazili v plzeňském pivovaru Purkmistr v Černicích zelený 12° ležák s příchutí tří bylinek. „Tento ležák jsme v menším množství nabízeli našim hostům už v uplynulých letech. Zelené pivo budí veliký zájem a během tří dnů bylo vždycky všechno vypito. Proto jsme letos připravili várku 1500 litrů s tím, že naši hosté si ho budou moci odnést v lahvích, nebo nechat stočit do kegů. Budeme ho nabízet do vyčerpání zásob. Také jsme uvařili 500 litrů silného světlého velikonočního 14° speciálu ISTR, které má jedinečnou plnost a zajímavé aroma,“ sdělila sládková pivovaru Eva Straková.

Tento speciál je uvařen pouze z českých surovin a jistě osloví mnoho příznivců dobrého piva. V tomto přechodovém svátečním období se již od středověku pijí silnější piva dodávající energii. ISTR má sladové tělo s překvapivou hořkostí, citrusově chmelovým aroma a vyšším řízem. Zelený ležák tady budou čepovat do sklenic za 43 Kč a 0,5 I za 56 Kč. ISTR pak do sklenic 0,4 I za 62 Kč. Tato pivní nabídka bude samozřejmě doplněna gastronomickými specialitami v rámci speciálního velikonočního menu, které zahrnuje kromě tradiční velikonoční nádivky a kachního kalounu i kuřecí, vepřové a jehněčí speciality.

Tradičně již vysokou kvalitu piv vařených v pivovaru Purkmistr potvrdila letos i účast na jarní ceně českých sládků pořádané v polovině března na Zvíkovském podhradí. Tady v silné konkurenci pivovar Purkmistr v kategorii polotmavý ležák obdržel druhé místo a v kategorii svrchně kvašených pšeničných piv rovněž druhé místo za pivo Písař.

Zdroj: Pivovar Purkmistr

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *