Univerzita prodává objekt bývalého ředitelství Škodovky v Tylově ulici

Budova Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) v Tylově ulici 59, která byla od roku 2010 využívaná několik let pro výukové účely, je aktuálně určena na prodej. S ohledem na současné i očekávané počty studentů není budova smysluplně využitelná. Strategický záměr univerzity s ní proto již nepočítá a bylo rozhodnuto o jejím prodeji. Objekt je nyní prázdný, univerzita s péčí řádného hospodáře provádí jeho nutnou údržbu.

Budova, zasazená do vnitřní řadové zástavby, má čtyři nadzemní a dvě podzemní podlaží. Atraktivita investice spočívá v rozsáhlých prostorách s dobrou občanskou vybaveností v okolí a velmi dobrou dostupností do centra Plzně. Vzhledem k lokalitě v rámci průmyslového areálu se jedná o zajímavou investici zejména pro lehkou výrobu, skladovací prostory nebo jiné, třeba i polyfunkční využití.

Samotnému prodejnímu procesu předcházel průzkum trhu potenciálních investorů, v rámci kterého byli osloveni renomovaní investoři, disponující zkušenostmi z podobných transakcí. ZČU tak získala zpětnou vazbu a podklady pro interní diskusi o možnostech plánované transakce. V návaznosti na ukončený průzkum trhu nyní ZČU vstupuje do fáze, kdy je nemovitost nabízena prostřednictvím inzerce na veřejně dostupných inzertních portálech. V inzerátech je zahrnuta i předpokládaná kupní cena, konečná kupní cena však bude předmětem jednání. V případě více zájemců bude kupní cena stanovena na základě výběrového řízení, které se uskuteční formou aukce prostřednictvím elektronického portálu nebo zorganizované specializovanou aukční firmou.

Zdroj: ZČU Plzeň

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *