Jak cestovat ve vedru? Mějte dostatek pití a počítejte s tím, že ve vlaku bude jen o 8 stupňů míň, než venku

České dráhy upozorňují cestující na rizika spojená s vlnou extrémních veder Kerberos, která má o víkendu zasáhnout také Českou republiku a podle publikovaných údajů mají dosahovat teploty na našem území až 37 °C, v některých regionech ještě o stupeň víc.

“V této souvislosti prosíme cestující, aby se na cestu vybavili dostatečným množstvím tekutin a nezbytným občerstvením, případně léky, které pravidelně užívají,” uvedl ve varování mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. “Přestože zhruba polovina našich vlaků je klimatizovaná, ze zdravotních a technických důvodů je rozdíl teplot vně a uvnitř vozidel udržována na úrovni zhruba 8 °C. Při venkovních extrémních teplotách kolem 37 °C tak bude uvnitř vozidla zajišťovat klimatizace teplotu zhruba o 8 °C nižší,” vysvětluje mluvčí.

V důsledku extrémně vysokých teplot a ohlášených silných bouřek může docházet také k narušení plynulosti drážní dopravy, závadám na infrastruktuře i na vozidlech. “Cestující proto zároveň prosíme, aby věnovali zvýšenou pozornost aktuálním provozním informacím na webu ČD www.cd.cz/omezeniprovozu nebo v aplikaci Můj vlak ve svém mobilním telefonu a aktuální situaci přizpůsobili svůj cestovní plán,” uvádí Petr Šťáhlavský.

Zdroj: ČD

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *