Ideální rohlík podle Plzeňanů? Ten bez posypky a nejlépe k snídani. Jihočeši ho rádi se solí

Rohlík neodmyslitelně patří do české kuchyně. Výsledky exkluzivního průzkumu obchodů Albert ukazují, že 9 z 10 Čechů ho alespoň někdy zařadí do svého jídelníčku. Obchodní data zároveň potvrzují, že rohlík zůstává nejprodávanějším pečivem. Na  Plzeňsku si toto tradiční české pečivo nejradši vychutnají bez jakékoliv posypky a  70  procent místních si ho dopřeje k snídani.

Téměř třetina respondentů na Plzeňsku preferuje rohlík bez posypky. V  oblíbenosti následuje rohlík s mákem (22 %) či se solí (22 %). Semínka jako nejoblíbenější posypku uvedlo 13  procent dotázaných, zatímco kmín preferuje jen 9 procent. Průměrný Plzeňan přitom za týden sní tři až šest kusů tohoto pečiva, nejčastěji k snídani (70 %) nebo svačině (22 %).

Obchodní data výsledky průzkumu potvrzují. „Rohlík je vůbec nejprodávanějším pečivem v  našich obchodech. Každý týden jich zákazníci do svých nákupních košíků vloží miliony kusů,“ říká Tomáš Beran, který se stará o pekárny a pečivo v obchodech Albert s  tím, že hned za rohlíkem následuje v  oblíbenosti zákazníků kaiserka a houska.

Plzeňané bez posypky, Jihočeši se solí a Pardubičané s mákem
Podle průzkumu 48 procent dotázaných kupuje rohlíky v  supermarketech. Přibližně čtvrtina respondentů si pak pro rohlík zajde do pekárny a další čtvrtina rohlík kupuje v  menších obchodech, například ve večerkách.

„Naši pekaři vyrobí ručně přímo v pekárnách hypermarketů řádově stovky tisíc rohlíků týdně. Čerstvé rohlíky tak zákazníkům můžeme nabízet po celý den,“ uvádí Tomáš Beran z  Alberta.
Kromě Plzeňska je rohlík bez posypky oblíbený ve většině dalších regionů. Ale třeba v  Jihočeském, Středočeském a Ústeckém kraji dávají dotázaní přednost tomu se solí. Mák nejčastěji volí na Pardubicku. V  Libereckém kraji zase respondenti nejraději vybírají mezi rohlíkem bez posypky a tím s  kmínem. (tz)

Mapa Albert ČT

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *