Radobyčice a Útušice propojí nová stezka pro pěší i cyklisty. Je to další etapa Greenway Úhlava

Mezi Radobyčicemi a Útušicemi vybuduje město Plzeň stezku pro pěší a cyklisty. „Chceme pokračovat v rozvoji plzeňských Greenways vedoucích podél řek, v tomto případě se jedná o další etapu Greenway Úhlava, na níž navazuje cykloturistická trasa podél řeky až do Klatov,“ přiblížil Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Nový úsek začne v křižovatce ulic Nad Strání a Zářivá v Radobyčicích a skončí za roklí V Lahošti, kde se napojí na stávající polní cestu. Ta v současnosti směřuje k přilehlým chatám až nad rokli, do rokle pak vede relativně strmá pěšina. Stezka rokli překoná pomocí lávky, která se původně klenula přes přivaděč v Kaplířově ulici. Tam po výstavbě tramvajové trati už nemá využití a nyní konstrukce leží ladem nevyužitá.

Součástí akce jsou také úpravy okolních ploch a výsadba stromů. Celkové náklady projektu město vyčíslilo na 25 milionů korun. Dotace od IROP by měla činit 13,6 milionů, zbylá část bude hrazena z rozpočtu Úseku veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného statku města Plzně. Se zahájením realizace se počítá ještě v letošním roce a příští rok by měla být stezka dokončena.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *