Hvězdou programu na festivalu Mladí Ladí Jazz je Kris Bowers

Další hvězdou programu festivalu Mladí Ladí Jazz je pianista a držitel ceny Gramy – Kris Bowers. Zahraje již zítra, 15. dubna, od 20:00 v Meet Factory. Jako předkapela se představí česká formace Android Asteroid, která své skladby natáčela ve slavných Abbey Road Studios London.

Kris Bowers (USA)

Americký pianista Kris Bowers patří mezi největší talenty své generace. Ve svých 22 letech absolvoval tour s Marcusem Millerem, kde na sebe poprvé ve světě upoutal pozornost. Bowers je vítězem Thelonious Monk International Jazz Piano Competition z roku 2011, jedné z nejprestižnějších klavírních individuálních cen na světě. Uměleckou spolupráci ukázal například na albu s Jay Z či Kanye West Navzdory svému nízkému věku je držitelem ceny Grammy a také uznávaným skadatelem filmové hudby. Do České republiky zavítá vůbec poprvé a v rámci svého premiérového koncertu publiku v pražské MeetFactory představí své nové EP. Ačkoli je jeho hudební projev ukotven v jazzu, v duchu Mladí Ladí Jazz přesahuje do další žánrů jako R&B či elektroniky, signifikantní je až někdy filmová atmosféra jeho tvorby. Jeho poslední album heroes + misfits, vydané u Universal Music, slavilo u odborné kritiky velký úspěch.

www.youtube.com/watch?v=_Mx5rZFAm0g

www.youtube.com/watch?v=-N_8xl7o4io

 

 

Android Asteroid (CZ)

Na úvod večera vystoupí talentovaná, osmičlenná formace Android Asteroid, jeden z nejzajímavějších projektů současné tuzemské scény. Projekt pohybující se na hraně žánrů jako downtempo, hip-hop či new-jazz hudebně evokuje přelet přes galaxii jedné mysli. Živé akustické nástroje spolu dýchají v hypnotickém post-hip-hopu s minimalistickými akordy a bezstarostnými bicími, jež vytváří jejich charakteristický zvuk. Android Asteroid je projektem dvou českých umělců, kteří po vydání eponymní desky Android Asteroid dostali nabídku natáčet v Red Bull Studio London s hiphopovým producentem DJ Vadimem a zpěvačkou Yarah Bravo. Díky crowdfundingové kampani se jim také v roce 2013 podařilo vybrat dostatek peněz k nahrání několika skladeb ve slavných Abbey Road Studios London, kde vznikala alba světoznámých kapel jako například The Beatles, Deep Purple, Pink Floyd nebo U2.

www.youtube.com/watch?v=PYRen_nejf8  

www.youtube.com/watch?v=iGk0G1k-pKY

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *