Hrdinové Plzně se představí v sobotu v Depo2015, vrcholem akce bude záchrana osoby z vrtulníku

V  sobotu 7. září se mohou zájemci těšit na celodenní akci Hrdinové Plzně v  kreativní zóně DEPO2015, kde se představí všechny základní složky integrovaného záchranného systému, ale také horská služba, vězeňská služba či celní správa. Vyvrcholením nového formátu akce v minulosti pořádané jako Den s  IZS bude v  15 hodin přílet armádního vrtulníku a ukázky záchrany osoby z  něj. Vstupné bude zdarma, začátek je v 11 hodin, konec v 18 hodin.

Odvážný kousek předvedou záchranáři s armádním vrtulníkem W – 3A Sokol pátrací a záchranné služby SAR. Diváci se mohou těšit na záchranu uvízlé osoby z  komína u Papírenské lávky kolem 15. hodiny.

Kromě záchranářů, policistů a hasičů se představí se statickými i dynamickými  ukázkami techniky a výcviku sbory dobrovolných hasičů, Městské policie Plzeň, která předvede mimo jiné i odchytový vůz, své stanoviště zde bude mít také horská služba, vodní záchranná služba, tým BESIP, vězeňská služba s  eskortním autobusem i celní správa s  mobilní laboratoří a velkokapacitním rentgenem na kamiony.

Dětské návštěvníky provede celým dnem stezka úkolů, na jejímž konci se i oni mohou na chvíli stát Hrdiny Plzně. Pro děti bude také k dispozici skákací hrad Městské policie Plzeň, nafukovací skluzavka, ti odvážnější si budou moci vyzkoušet slanění přes řeku Radbuzu.

Touto akcí se město Plzeň snaží veřejnosti ukázat nejen techniku jednotlivých složek, ale i to, co záchranáři, hasiči, policisté i strážníci umí a co pro občany dělají. Není to jen jejich povolání, ale je to životní styl, poslání, které dělají srdcem.

Od soboty 7. září bude zároveň k  vidění výstava Já, hrdina v  DEPO2015, kde se děti budou moci stát na chvíli hrdiny. Rodiny s  dětmi zde například okusí, jaké to je ocitnout se uprostřed dopravní nehody, a naučí se, jak se v takové situaci správně zachovat. V další části výstavy si pak prohlédnou např. ohořelé artefakty z míst požáru zapůjčené plzeňskými hasiči. Pro návštěvníky se chystá také doprovodný program přednášek a ukázek složek IZS, který bude zdarma. Expozice bude přístupná do konce roku 2019. (tz)

Foto Jan Kostík

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *