Po včerejším lijáku neprojedou vlaky do Starého Plzence až do 20. června

Z důvodu četných srážek během uplynulého víkendu došlo k sesuvu půdy na trati Plzeň – České Budějovice, konkrétně v úseku Plzeň-Koterov – Starý Plzenec. Správa železnic na této trati aktuálně provádí opravné práce, provoz vlaků je dočasně přerušen. České dráhy nahrazují rychlíky v úseku mezi plzeňským hlavním nádražím a Nepomukem autobusy. Od úterý 4. června budou spoje náhradní autobusové dopravy jezdit podle výlukového jízdního řádu. Podle aktuálních informací Správy železnic bude oprava poškozeného traťového úseku trvat do 20. června, přesný termín ale bude záviset na postupu opravných prací.

“Všechny vlaky linky R 11 Rožmberk a Bezdrev (Plzeň – České Budějovice – Jihlava – Brno) budou nahrazeny autobusem v úseku Plzeň hl.n. – Nepomuk a zpět. Upozorňujeme cestující, že spoje náhradní autobusové dopravy ve směru Plzeň hl.n. – České Budějovice budou ze stanice Plzeň hl.n. odjíždět podle speciálního výlukového jízdního řádu o 30 minut dříve oproti pravidelnému jízdnímu řádu. Naopak vlaky ze směru od Českých Budějovic budou do Plzně přijíždět o přibližně 30 minut později,” uvedly České dráhy.

Pro detaily o změnách a upřesnění jízdního řádu přikládáme výlukový jízdní řád. Informace jsou dostupné i v aplikaci Můj vlak a na webu webu Českých drah.

Zdroj: ČD, ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *