Hrdinové Plzně nadchli Plzeňany. „Jsme rádi, že můžeme prezentovat naši práci v reálu, ne tak, jak jí znají ze seriálů,” prohlásil šéf záchranky

První ročník velkolepé prezentace všech základních i doplňkových složek IZS s názvem Hrdinové Plzně přilákal do kreativní zóny DEPO2015 i přes nepřízeň počasí několik tisíc návštěvníků. Akce navazuje na oblíbené Dny s IZS, které několik let pořádal Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně. Profesionální i dobrovolné záchranáře v DEPU v odpoledních hodinách navštívil i primátor Plzně Martin Baxa.

„Byl jsem nadšený, když radní pro bezpečnost Martin Zrzavecký přišel s nápadem nového formátu Dne s IZS. Je mi ctí, že záchranáře můžeme představit Plzeňanům jako skutečné hrdiny z masa a kostí a dát jim tak najevo, že si jejich práce opravdu vážíme. Víme, že pro mnohé z nich je nejen zaměstnáním, ale doslova životní náplní,“ uvedl během krátké zdravice Martin Baxa.

Nápad vítá i ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Pavel Hrdlička: „Jsme rádi, že můžeme prezentovat veřejnosti naši práci v reálu, ne tak, jak jí znají z televizních seriálů. A zároveň vítáme každou možnost, jak edukovat děti i dospělé v laické resuscitaci a první pomoci. O naše ukázky byl dnes opravdu velký zájem,“ chválil organizátory akce Pavel Hrdlička.

K vidění toho bylo opravdu mnoho. Návštěvníky velmi zaujala například akční ukázka Bio Hazard Teamu ZZS PK při zásahu u vysoce viruletního pacienta, předvedení figuríny SIMED, použití AED či souhra všech složek u dopravní nehody se zaklíněným pacientem. Za krajské zdravotnické záchranáře ukázky pohotově moderoval Martin Brejcha.

K vidění toho však bylo mnohem víc. Diváci obdivovali záchranu osob ve výškách, práci policejních kynologů, techniku vodních záchranářů, eskortní autobus vězeňské služby, policejní zbraně, prezentaci horské služby či historickou požární techniku. Děti si zase mohly vyzkoušet laickou resuscitaci ve speciálním stanu zdravotnických záchranářů pro HPO nebo navštívit interaktivní výstavu Já, hrdina, která probíhá v DEPU ode dneška až do konce roku.

Hrdinové Plzně se vydařili natolik, že se všichni zúčastnění již těší na další ročník prezentace IZS.

Vítězslav Sladký,
manažer vnějších vztahů a PR Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *