Garhammer – boty a oblečení předních světových značek na jednom místě

garhammer1Čeká vás zvláštní příležitost – svatba či důležité obchodní jednání – a stále nevíte, co na sebe? Nebo si přejete mít zážitek z nakupování s vaším osobní módním poradcem? Či si chcete jen v klidu vybírat a nakupovat kvalitní oblečení a boty předních světových značek na jednom místě? Pak si stačí udělat výlet do bavorského Waldkirchenu nedaleko česko-německých hranic a navštívit obchodní dům Garhammer.

Již čtvrtá generace majitelů vybudovala i na německé poměry nebývale konzistentní obchodní dům módy, za který by se nemusely stydět ani ve statisícových městech. Najdete tu módu z Paříže, Milána, Londýna i Spojených států, ale samozřejmě i velmi kvalitní standard.  Pro Čechy až neuvěřitelný počet zaměstnanců – kolem 400 – dává tomuto zařízení v centru města jiskru osobních přístupů, a to nejen kávou či sektem zdarma, ale dobrou radou, výběrem a takřka domácím přístupem. Není se tedy čemu divit, že Garhammer má 60 000 stálých zákazníků, kteří mají svoji kartu. Dvě procenta z nich jsou Češi.

garhammer2„Připravili jsme internetové stránky i prospekty v češtině,“ říká jeden z majitelů této firmy Johannes Huber.  „Nejvíce tu nakupují lidé z Budějovicka a Plzeňska, ale chceme se zaměřit i na Prahu. Jezdí nám sem kus Německa, přes padesát procent návštěvníků je z větší dálky než 35 kilometrů. Přijíždějí sem nejen z Mnichova, ale i z Rakouska. Ani celebrity se nám nevyhýbají,“ usmívá se. „Jsme největším zaměstnavatelem v regionu,“ chlubí se oprávněně jeho bratr Christoph. „V roce 2006 nám byla uděleno nejvyšší německé obchodní ocenění, prestižní cena, na kterou jsme právem hrdi.“

Mnozí z nás by si přáli využít služeb obchodního domu, ze kterého si můžeme bez zaplacení odnést domů několik tašek oblečení, a po vyzkoušení v klidu domova teprve zaplatit vybrané zboží. Že takový obchoďák neexistuje? Omyl. Nachází se pár desítek kilometrů od našich hranic, v desetitisícovém bavorském městečku Waldkirchen.

Obchodní dům Garhammer funguje od roku 1869. Původně zde bylo k mání zboží všeho druhu, od sedmdesátých lete minulého století se specializuje především na módu. Na obrovské ploše je k dostání vše od prádla až po obuv a módní doplňky. „Nabízíme zboží předních světových značek i konfekci střední třídy, laciné výrobky, které lze zakoupit v diskontních prodejnách, byste u nás hledali marně. Klademe důraz především na kvalitu. Naši nákupčí neustále vybírají zboží v metropolích světové módy jako je Londýn nebo Milano i na prestižních módních veletrzích,“ uvádí pokračovatel rodové tradice Johannes Huber, který vede firmu spolu s bratrem Christophem.

garhammer3„Hodně obchodníků teď tvrdí, že v Německu se peníze už nevydělávají tak snadno, jako před ekonomickou krizí. My si ale nestěžujeme. Vsadili jsme na přátelské chování k zákazníkům, vzájemnou důvěru a vysokou kvalitu doplňkových služeb,“ uvádí Johannes Huber. “K našemu servisu patří možnost, kterou dáváme stálým zákazníkům, a to, že si mohou odnést domů zboží, které se jim líbí a doma si je vyzkoušet s vlastními doplňky. Na vrácení a zaplacení toho, co si vyberou, mají desetidenní lhůtu. Zákazníkům, během nákupů v obchodním domě, nabízíme nápoje včetně sektu zdarma. Samozřejmostí jsou opravy oděvů, které zajišťujeme z podstatné části do jedné hodiny. Klientům vybraných hotelů v okolí nabízíme možnost dopravy na nákupy firemním autem. Návštěvníci našeho města to považují za zpříjemnění pobytu,“ dodává Johannes Huber.

O expanzi do jiných regionů Německa bratři Huberové neuvažují. Jejich prioritou je rozvoj obchodního domu ve Waldkirchenu. Právě dokončili přístavba vedle stávající budovy, která  rozšířila prodejní plochu na  9 000 metrů čtverečních. Součástí nových prostor je i restaurace a cukrárna. Samozřejmostí je i parkování zdarma pro všechny zákazníky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *