Filmové léto v režii Finále Plzeň. Na náplavce, na hradech a zámcích i na Homolce

Filmový festival Finále Plzeň se sice odehraje až 23. – 28. září 2022, ale už na léto chystá bohatý program nabitý skvělými filmy, které bude promítat na nejrůznějších netradičních místech. Dáte přednost hradu, zámku, statku, pivovaru, kavárně nebo náplavce?

Filmové večery na náplavce

I letos se bude ve spolupráci s Fakultou umění a designu Ladislava Sutnara promítat na plzeňské náplavce. Hlavnímu filmu bude vždy předcházet projekce studentského snímku z FUD ZČU. Promítat se bude např. divácky nejúspěšnější film roku 2021 Prvok, Šampón, Tečka a Karel natáčený mimo jiné i v Plzni. Jednoho z nejslavnějších plzeňských rodáků připomene dokument Karel. Fanoušky Štěpána Kozuba potěší hned dva snímky – první celovečerní film oblíbené čtveřice komiků Tři Tygři ve filmu: JACKPOT a Shoky & Morthy: Poslední velká akce, kde se objeví po boku Jakuba Štáfka. Příznivci sportovní tématiky mohou vybírat mezi snímky Zátopek a Poslední závod. A k tomu se navíc můžete těšit na dobrou kávu, drinky a správnou letní pohodu u vody.

30. července 21:00 Prvok, Šampón, Tečka a Karel

6. srpna 21:00 Tři Tygři ve filmu: JACKPOT

13. srpna 21:00 Shoky & Morthy: Poslední velká akce

20. srpna 21:00 Zátopek

27. srpna 21:00 Poslední závod

3. září 21:00 Karel

Filmové hrady a zámky

Nové české filmy s Aňou Geislerovou, Hynkem Čermákem nebo Ondřejem Vetchým se odehrají v jedinečné atmosféře západočeských hradů a zámků. Na Hádkovi, Prezidentku nebo Střídavku se můžete zajet podívat na Švihov, Kozel a do Horšovského Týna. Nově se bude promítat i v nedávno zrekonstruovaném Selském dvoře U Matoušů v Bolevci. Pohádky Tajemství staré bambitky 2 a animované Myši patří do nebe se odehrají za každého počasí, v případě deště se projekce přesune ze dvora do stodoly.

5. srpna 21:00 Hádkovi – Hrad Švihov

12. srpna 21:00 Prezidentka – Zámek Kozel

13. srpna 21:00 Hádkovi – Zámek Kozel

19. srpna 20:30 Tajemství staré bambitky 2 – Selský dvůr u Matoušů, Plzeň – Bolevec

26. srpna 21:00 Střídavka – Zámek Kozel

27. srpna 20:30 Myši patří do nebe – Selský dvůr u Matoušů, Plzeň – Bolevec

2. září 21:00 Prezidentka – Hrad a zámek Horšovský Týn

Film&Pivo

„Novinkou je i promítání v našem partnerském pivovaru Purkmistr v Černicích. Pro tento prostor jsme vybrali snad nejpříhodnější snímek – Vyšehrad: Fylm. Navíc ke vstupence dostanou diváci od Purkmistra pivo zdarma,” prozrazuje ředitelka Finále Plzeň Eva Veruňková Košařová.

27. července 21:00 Vyšehrad: Fylm Pivovar Purkmistr, Plzeň–Černice

Film&Kafe na Homolce

Na kvalitní filmy láká i skvělá kavárna Kafe Smetanka v Plzni na Homolce, která nedávno obdržela ocenění Křišťálový špendlík, který ji podle Google řadí mezi deset nejlépe hodnocených podniků v Česku. Ke vstupence nachystá divákům speciální popcorn, třeba rozmarýn s uzenou solí k Amélii z Montmartru, která se v obnovené premiéře vrací do kin po jednadvaceti letech. Na programu je dále na jeden záběr natočený Bod varu, který loni premiéroval v Karlových Varech a Chlast s fenomenálním ​​Madem Mikkelsenem, který byl vybrán mezi premiérové snímky v Cannes.

10. srpna 21:00 Amélie z Montmartru Kafe – Smetanka, Plzeň

24. srpna 21:00 Bod varu – Kafe Smetanka, Plzeň

7. září 21:00 Chlast – Kafe Smetanka, Plzeň

Zdroj: Finále Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *