Eva Urbanová exkluzivně jako Cizí kněžna i Ježibaba

Zpívala v Metropolitní opeře i v La Scale, ráda se však vrací na prkna Velkého divadla v Plzni, kde před 30 lety zažila svůj operní debut v roli Cizí kněžny. Světově uznávaná pěvkyně Eva Urbanová se Plzeňanům představila během včerejší reprízy Rusalky a exkluzivně ztvárnila dvě role – Cizí kněžnu i Ježibabu.

Její skvělý výkon si vysloužil dlouhotrvající potlesk a výkřiky bravo. „Už během představení jsem cítil, že díky výkonu paní Urbanové zažíváme něco mimořádného, ale jakmile začal ten neskutečný potlesk, bylo mi jasné, že tento večer byl tím nezapomenutelným zážitkem, na který každý operní fanda čeká celý život,“ řekl šéf opery a režisér inscenace Tomáš Pilař.

Ačkoliv skladatel napsal úlohy pro odlišný hlasový obor, libreto ke zdvojení postav přímo vybízí a v některých inscenacích se tak stává.  Tento záměr však vyžaduje výjimečnou pěveckou osobnost, jako Eva Urbanová bezpochyby je. Milovníci opery se již teď mohou těšit na další jedinečný zážitek. „S Paní Urbanovou již teď jednáme o dalším termínu představení. Pravděpodobně by to bylo začátkem roku 2018,“ uvedl Tomáš Pilař.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *