Eva Urbanová a Miroslav Dvorský budou největšími “taháky” Noci s operou v lochotínském amfiteátru

Lochotínský amfiteátr čeká výjimečná událost. 26. června od 20 hodin tam Divadlo J. K. Tyla pořádá akci Noc s operou, během níž se představí špičkoví sólisté, sbor a orchestr opery DJKT společně s  legendami české opery Evou Urbanovou a Miroslavem Dvorským. Zazní nejkrásnější a nejefektnější české i zahraniční operní melodie, například z Rusalky, Toscy, Carmen, Prodané nevěsty a dalších.

 

Zazní ale i naprostý unikát – velkolepý Pochod třetí americké armády generála Pattona, který složil a osobně dirigoval americký seržant během osvobození Plzně v roce 1945. Od té doby se bude skladba hrát v Čechách poprvé, a to v podání operního orchestru Divadla J. K. Tyla pod taktovkou dirigenta Olivera Dohnányiho.

„Koncert připravujeme jak pro věrné abonenty Divadla J. K. Tyla, tak i pro ty, kteří nejsou zrovna příznivci konvenčního prostředí divadla. Amfiteátr je v tomto směru více uvolněný, lidé mohou přijít i v džínách, vzít sebou děti, mohou si dát pivo a párek, odskočit si kdykoliv potřebují,“ vysvětluje Patricia Glinská, která má za divadlo projekt na starost. „Operní koncert v amfiteátru je nápad pana ředitele DJKT Martina Otavy a souvisí s jeho dlouhodobou vizí otevřít divadlo a vyjít s ním i do ulic,” dodává.

Na koncert se těší i jedna z hlavních protagonistek Eva Urbanová. V lochotínském amfiteátru si zazpívala už v osmdesátých letech, tehdy ale se svou rockovou kapelou. „Co se týká opery pod širým nebem, ve světě je to celkem běžné. Vystupovala jsem už v amfiteátrech na mnoha místech ve světě, s Newyorskou Metropolitní operou jsem zpívala i celé opery v parcích,“ říká sopranistka, jejíž hlas zněl už ve většině velkých operních domů Evropy i mimo ni – úspěchy slavila v Miláně, ve Vídni, Salzburgu, Londýně atd., ale také například v New Yorku, v Buenos Aires či v Tokiu.

V hledišti se navíc možná návštěvníci Noci s operou potkají i s odcházející fotbalovou legendou Pavlem Horváthem, kterého na koncert zve osobně šéf plzeňské opery Tomáš Pilař. Vstupenky stojí 300 korun a k zakoupení jsou v pokladnách Divadla J. K. Tyla nebo v prodejní síti Plzeňské vstupenky (online na www.plzenskavstupenka.cz).     (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *