Erik Hrňa a Kristián Kudroč se připojili k týmu. HC Škoda Plzeň má nové posily

Po třídenním volnu vyjeli opět hráči HC Škoda Plzeň na led v Home Monitoring Aréně a mezi nimi byly i dvě nové posily. Obránce Kristián Kudroč, který přišel do Plzně na měsíční zkoušku a útočník Erik Hrňa, který přišel výměnou za Jána Sýkoru do konce ledna.

Útočník Erik Hrňa se v loňském roce stal nejlepším střelcem Tipsport extraligy, v letošním ročníku se ale trápil, když si připsal pouze tři přesné trefy. „Já jsem se na to moc těšil a doufal jsem, že vyjde možnost jít do Plzně. Jsem moc rád, že tu můžu být. Veškerá jednání šla mimo mě, já jsem dostal pouze informaci, že jdu do Plzně. Těch klubů bylo ve hře více, ale to si řešil Třinec,“ říká ke svému přesunu na západ Čech Erik Hrňa.

Rodák ze Vsetína si na úvodním tréninku vyzkoušel led v Home Monitoring Aréně, ale rozdělení do formací zatím neproběhlo. „Mně se v Plzni vždycky hrálo dobře, doufám, že to bude stejné i v plzeňském dresu. Je tu spousta technických hráčů a mladý tým, který je dobře sehraný. Já doufám, že do té mozaiky zapadnu a pomůžu Plzni,“ věří rodák ze Vsetína.

Změna prostředí byla pro Hrňu vítaným impulsem. „Osobně neznám nikoho z hráčů Plzně, to je jediná malá nevýhoda. Nálada je v Plzni určitě jiná, je tu určitě větší klid než v Třinci. Postavení v tabulce tomu nasvědčuje, snad to vydrží do konce sezóny,“ doufá Hrňa, který bude v Plzni oblékat dres s číslem 88.

Hrňa do Plzně dorazil ve středu a prozatím přebývá na hotelu. „Zatím bydlím na hotelu a dál to budu teprve řešit. Tím, že tu hrál Martin Adamský, tak jsme předběžně domluvení, že bych mohl bydlet u něj v domku, který tu má,“ říká novic v plzeňské kabině.

„Erik je výborný hráč, nejlepší střelec loňského ročníku, ale stejně jako Ján Sýkora se letos trápil. My jsme s Jankem hodně mluvili, chtěli mu pomoc, jak jen to bylo možné, ale nešlo to. Erik je na tom podobně, ale věříme, že mu to pomůže a střelecky se prosadí. Očekáváme od něj hodně a bude jen na něm, jak se s tou rolí dokáže popasovat,“ uvádí příchodu Hrňi asistent trenéra Ladislav Čihák.

Na čtvrtečním tréninku už byl k vidění také druhý nováček v plzeňském dresu Kristián Kudroč. Vysoký obránce přichází do Plzně po roční pauze, kdy hokej nemohl hrát kvůli zranění. „Já žiji ve Švédsku a trénoval jsem každý den, ale přeci jen je to trochu jiné. Byl jsem zdravý už loni v prosinci, ale ruský tým, kde jsem měl smlouvu, mě nechtěl a nemohl jsem tedy nikde hrát. V létě jsem přešel do Novokuzněcku, ale musel jsem to angažmá předčasně ukončit z rodinných důvodů,“ upřesňuje svojí situaci.

Rodák z Michalovců přichází do Plzně na měsíční zkoušku. „Zkoušku v Plzni řešil můj agent a jsem rád, že to vyšlo. Je tu mladý tým, hodně rychlí hráči, tak doufám, že zapadnu dobře a pomůžu týmu. Překvapilo mě, jak jsou tu většinou vzrůstem malí hráči. Budu se snažit nic nezkazit, jsem tu na měsíc a pak se uvidí,“ přiznává čtyřiatřicetiletý Kudroč.

Příchod slovenského beka je reakcí na aktuální stav obranných řad. „My jsme museli na situaci mezi obránci nějak reagovat. Vypadl nám kvůli reprezentaci David Sklenička a návrat Petra Kadlece je zatím nejistý. Chtěli jsme vyztužit obranu a naskytla se tato varianta s Kristiánem Kudročem a uvidíme, jak mu to půjde. Víme, že rok a půl nehrál, sice trénoval, ale návrat do zápasového tempa bude pro něj těžký. Věříme, že se do toho dostane a třeba tu zůstane déle než měsíc,“ uvádí k slovenskému zadákovi asistent trenéra HC Škoda Plzeň Ladislav Čihák.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *