Emil Viklický zahraje Suchého a Šlitra v rámci Jazzu bez hranic

Jazz bez hranic přiváží do Plzně 14. března lahůdku pro milovníky Semaforu: pořad, v němž Emil Viklický se svým triem hraje písničky Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.

Pianista a skladatel Emil Viklický je jednou z nejvýraznějších postav tuzemské hudební scény. Svým rozsáhlým hudebním záběrem již dávno přesáhl hranice jazzu. Vedle nahrávek s předními světovými jazzmany a snah o fúzi folkloru s jazzem se věnuje i soudobé symfonické a filmové hudbě. Do Plzně přijede představit své nové CD, kde spolu s kontrabasistou Petrem Dvorským a bubeníkem Tomášem Hobzekem jazzově vzpomínají na písničky legendární dvojice S+Š. Pořad začíná v Domě hudby v Plzni v 19 hodin.

O týden později, 21. března, vystoupí v Anděl Music Baru v rámci JAZZU BEZ HRANIC
Tereza Krippnerová & The Masters.

Tahle mladá zpěvačka se svou živelnou energií vystupuje s muzikanty české jazzové špičky, jako jsou Branko Križek – bicí, Jára Bárta – klavír, Jan Greifoner – kontrabas. Tereza Krippnerová zpívá písně, které dokážou oslovit široké publikum a také má velmi jiskrnou prezentaci a styl.

JAZZ BEZ HRANIC je celoroční plejáda akcí pro širokou veřejnost i studenty hudebních škol. Nabízí koncerty, workshopy, kurzy a další akce. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *