Dožínky na milíkovském statku. Uskuteční se v sobotu 27. srpna

V srpnu nabírají na intenzitě sklizňové práce na polích a v zahradách. Vrcholí sklizeň obilí. Její ukončení se v minulosti neobešlo bez slavnosti dožínek. Této staré tradici chce dostát také Muzeum Cheb. Na sobotu 27. srpna připravuje akci s názvem Dožínky na milíkovském statku.

Na celý den je připraven bohatý program, při kterém vnitřní i venkovní prostory statku oživí ukázky tradičních řemesel a prací, které se vázaly v minulosti k životu na hospodářství: pletení košíků, výroba štípaných šindelů, mlácení obilí cepem, výroba krup, předení na kolovratu, pletení chebských punčoch, paličkování krajek, řezbářství, zdobení perníků, včelařství. Některé práce a řemesla si bude možné na místě vyzkoušet. Nebudou chybět ukázky toho, co se letos urodilo, ani ukázky staré zemědělské techniky v podání Traktorklubu Skalná.

Pro děti jsou připraveny dnes již zapomenuté dětské hry. V programu vystoupí folklórní soubor Marjánek z Mariánských Lázní. Svojí hrou a zpěvem starých egerlandských písniček pobaví návštěvníky harmonikář František Franz Severa z Rudné u Nejdku. Hlavně dětem je určena pohádka O volkovi, kterou sehraje divadelní skupina Čaplíni. Nebude chybět ani občerstvení.

Pro zájemce z Chebu bude připravena kyvadlová autobusová doprava. Autobus bude přistaven
v Komenského ulici proti VZP: odjezdy z Chebu 10:00 a 14:00, odjezdy z Milíkova: 13:30
a 17:30.

Zdroj: Muzeum Cheb, ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *