Do zoo přijela nová šimpanzice. Jmenuje se Brigitte a přicestovala ze Švýcarska

Do plzeňské zoo dorazila nová samice šimpanze Brigitte. Přicestovala ze švýcarské Walter Zoo v Gossau. Pochází z Afriky, z Konga a narodila se v roce 1981. Je jednou z mála čistokrevných samic poddruhu šimpanz čego  (Pan troglodytes troglodytes) v Evropě.  Je již několikanásobnou matkou. Informoval o tom mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.

V Plzni žil doposud samec Bask s partnerkami Zizwou, Zedonjou a Mariou. Bask je rovněž geneticky cenný samec, takže oba mají jasný úkol – přivést na svět společného potomka. V Plzni se dosud podařil jediný úspěšný odchov – samice Bamia z roku 2003. Nyní žije ve francouzském La Palmyre a má vlastního potomka.  Šimpanzi jsou v Plzni chováni s krátkou přestávkou od konce roku 1964.

“Domácí čtveřice a Brigitte se zatím seznamují přes bariéry, a pokud vše bude probíhat bez problému, chovatelé je postupně spojí. Zatím největší skupina dospělých šimpanzů najednou byla šestičlenná,” říká Martin Vobruba. “Nová samice ještě není k vidění, kvůli spojování je nejčastěji v zadní místnosti („ložnici“). O novinkách v rodině budeme informovat,” dodává mluvčí.

Foto Kateřina Misíková

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *