Divadelní spolek Jezírko slaví 15 let svého velkolepého projektu -15 let divadla pod širým nebem v křimickém zámeckém parku! Vedle rodiny Lobkowiczů zde bude vládnout i velký faraón Achnaton!

Je tomu již 15 let, kdy ochotníci divadelního spolku Jezírko odehráli pod vedením režiséra a tehdejšího vedoucího souboru Jaroslava Páry v krásném prostředí křimického zámeckého parku první velkohru pod širým nebem. Byl to Shakespearův Sen noci svatojánské, který se těšil z potlesku diváků déle než deset sezón. Tehdy vznikly dva ojedinělé projekty neprofesionálního divadla – Křimická zámecká divadelní slavnost a Divadlo na zámku, které jsou nyní sloučené do jediného s názvem Divadlo na zámku.

„Originalita projektu spočívá v tom, že herci opustili kamenné divadlo a vypůjčili si křimický zámecký park k divadelnímu festivalu. Vzniklo přírodní divadlo, kde může divák obdivovat kouzlo stmívající se večerní krajiny a zároveň vychutnávat klasická i autorská představení se světelnými efekty a hudbou,“ zve diváky vedoucí souboru a také režisérka některých her, Martina Macáková, dcera Jaroslava Páry.

 

Letos se divákům představí slavná komedie Oscara Wilda Jak je důležité míti Filipa, která je plná omylů, záměn a lásky, v režii Martiny Macákové. 17. června uvidíte, jak hře známé z komorního prostředí klasických divadel a sálů bude slušet zámecký park.

Zhruba třicítka herců se návštěvníkům předvede ve velkohře Williama Shakespeara Večer tříkrálový aneb cokoli chcete. “Připravte se na romantický příběh dvojčat ztracených v bouři, na hru o lásce a touze, ale i na komedii, která zaútočí na vaše bránice,“ představuje velkohru její režisérka Michaela Kunešová. Večer tříkrálový zaujme diváky nejen skvělými hereckými výkony, ale také prvky stínohry, tanci a hudbou. Přesvědčit se o tom můžete hned dvakrát –  18. a 19. června.

Pokud se smějete rádi, určitě nemůžete vynechat ani další komedii. Záměna, na motivy hry Jiřího Justa v režii Petry Bartičkové, je plná vtipných scén a nedorozumění. Postarají se o ně pouze čtyři herci a předvedou vám, jak to může dopadnout, když si kamarádi zatouží na jednu noc vyměnit manželky. Hra bude mít v parku venkovní premiéru a to 25. června.

Patnácté Divadlo na zámku uzavře premiéra doslova světová! Autorská velkohra Lucie Sýkorové Město Slunce je psaná „na tělo“ nejen početnému souboru Jezírko, ale také Plzni, která byla již ve středověku nazývána městem Slunce, a dokonce i samotným divákům. Nebo je podobnost s příběhem kdysi nejvelkolepějšího města starého Egypta a jeho obyvatel čistě náhodná? Posuďte sami, příležitost máte 26. a 27. června. Čeká vás mimo jiné setkání s nejkrásnější ženou světa, královnou Nefertiti. „Tisíce let staré příběhy faraonů ze starého Egypta nás fascinují již po mnoho generací. Díky archeologům dneska už dokonce víme, proč tyto staré civilizace zanikaly. Otázkou ale zůstává, jestli se z jejich chyb dokážeme poučit,“ přibližuje hlavní téma hry Lucie Sýkorová. „Ale ať už je to jakkoliv, největším uměním vždycky zůstane umění zasmát se i sám sobě. A to se nám doufám všem společně podaří právě i při sledování této hry,“ dodává. Součástí inscenace jsou navíc skladby s autorskými texty a choreografií. A na závěr malé interaktivní překvapení…

Začátky všech představení jsou ve 20:30 hodin!!! Vstupenky zakoupíte v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz nebo na místě hodinu před začátkem.

Přibližně hodinu před začátkem představení a také po něm a o přestávkách je divákům i hercům k dispozici bohaté občerstvení včetně oblíbených klobás, bramboráčků a jiných pochutin.

Hrajeme se za každého počasí!!! Divákům organizátoři doporučují teplé oblečení. “Hrajeme i za lehkého deště a v nepříznivých podmínkách bude tento rok poprvé představení přesunuto do blízké místní sokolovny Křimice,” informují.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *