Příští Divadelní léto pozve diváky do Hollywoodu třicátých let. A vrátí se i Švanda

Letošní 12. ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem ukončila v pátek večer derniéra Cyrana s Michalem Dlouhým. Na scéně, která pro festival poprvé vyrostla v prostoru U Ježíška, se odehrála také premiéra a deset repríz letošní novinky Švanda dudák s Ondřejem Rychlým a festival nabídl i zajímavý doprovodný program. Celková návštěvnost všech představení i akcí 12. ročníku Divadelního léta překročila hranici devět tisíc diváků, což je více než v loňském roce. Organizátoři festivalu už začínají připravovat premiérovou inscenaci pro příští rok – bude jí komedie Kena Ludwiga „Shakespeare v Hollywoodu“ v režii ostříleného matadora českých jevišť i televizní obrazovky Radovana Lipuse.

„Těší nás, že návštěvnost překonala loňský rekord, který byl téměř devět tisíc diváků – díky velkému zájmu o Cyrana jsme mohli zařadit celkem sedm repríz, velký úspěch u publika i odborníků měla také letošní novinka Švanda dudák. Stovky diváků navštívily i doprovodný program: večer muzikálu Divadla J. K. Tyla, představení studentů DAMU, Open Air Slam, Improzápas nebo Festiválek hereckých kapel. Vydařil se i další ročník příměstského Divadelního tábora a po celou dobu festivalu nám přálo počasí, stejně jako vloni jsme žádné představení nemuseli rušit ani přesouvat,“ uvedla ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová.

I příští rok chce festival pokračovat v osvědčeném dramaturgickém modelu – kromě nově nastudované hry, kterou bude Shakespeare v Hollywoodu, uvede několik repríz letošního Švandy dudáka. Obě inscenace zůstanou na prostranství U Ježíška. „Nový prostor se nám výborně osvědčil a líbí se i režiséru Radovanu Lipusovi. Rozhodli jsme se proto, že scénu postavíme na stejném místě i v roce 2020,“ řekl Jan Anderle, programový ředitel festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem. Barvitá, bláznivá i trochu pohádkově romantická komedie Kena Ludwiga Shakespeare v Hollywoodu zavede diváky do 30. let minulého století, do zlaté éry filmu. „V hollywoodských filmových ateliérech se to hemží hvězdami i hvězdičkami, producenty, novináři, statisty, nechybí vznětlivý režisér či nerudný censor. Natáčí se Shakespearův Sen noci svatojánské a nablýskaný svět filmu přivábí také neodolatelnou dvojici, skutečného vládce elfů Oberona a jeho pravou ruku Puka, aby si trochu pohráli s city smrtelníků,“ prozradil k ději chystané novinky Jan Anderle.

Vstupenky na 13. ročník festivalu Divadelní léto, který se odehraje v červnu a červenci 2020 U Ježíška, se začnou prodávat ve formě vánočních poukazů v listopadu 2019 prostřednictvím sítě GoOut. (tz)

Foto Divadelní léto pod plzeňským nebem

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *