Dětská hřiště v působnosti čtvrtého plzeňského obvodu budou 120 dnů bez virů a bakterií

Městský obvod Plzeň 4 v tomto týdnu zahájil čištění a dezinfekci dětských hřišť, která navíc dostávají speciální dlouhodobou ochranu před viry a bakteriemi. Doplnil tak činnost místních dobrovolných hasičů, kteří už třetím týdnem dezinfikují mobiliář na nejfrekventovanějších místech obvodu.

„Dětská hřiště dnes patří mezi jedny z mála míst, kde si děti mohou zpestřit den. S městem jsme se proto dohodli na tom, že je i přes zpřísněná opatření necháme otevřená. Nezaznamenali jsme, že by na hřištích docházelo k porušování vládních nařízení. Všem rodičům a dětem za jejich příkladné chování děkujeme a věříme, že je vyčištěná a vydezinfikovaná hřiště potěší,“ říká místostarostka obvodu Lenka Kočová (ODS).

Všechny herní prvky jsou nejprve vyčištěny suchou párou. Navíc pak dostávají nano-polymerovou antivirovou a antibakteriální ochranu, která je nanášena dvousložkově. Ochrana podle dodavatele technologie vydrží 120 dnů – po tuto dobu je voděodolná a otěruvzdorná. Jmenovitě se jedná o prostředek Impaguard GCA antivir s atesty Státního zdravotního ústavu ČR na antibakteriální a antivirovou účinnost a s potravinářským atestem dle EU normy NRL.

„Celkem bude takto vyčištěno a vydezinfikováno 35 dětských hřišť po celém území našeho obvodu. Lidé je poznají díky samolepce s nápisem vydezinfikováno. Mezi první z nich patří například dětské hřiště v parku V Homolkách. Zároveň s dezinfekcí dětských hřišť probíhá dezinfekce mobiliáře, kterou provádí naši dobrovolní hasiči. Jejich dobrovolné, avšak zásadní pomoci při boji s pandemií si velmi vážíme,“ uvádí starosta obvodu Tomáš Soukup (ANO).

Dobrovolní hasiči odstartovali dezinfekci veřejných míst už 6. března. Do akce jsou zapojeny všechny jednotky, od té doubravecké až po hasiče z Červeného Hrádku, Bukovce a Újezda.

Zdroj: ÚMO Plzeň 4

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *