Děti z mateřinek i kojenci s rodiči mají v Plzni na Slovanech nový bazén

Nový dětský bazén mohou využívat mateřinky i kojenci na společných kurzech s rodiči. Město Plzeň dokončilo první etapu přestavby plaveckého bazénu na Slovanech. Rekonstrukcí za 49,22 milionu korun vznikl bazén o rozměrech 11×7,44 metrů přestavbou objektu výměníku a kotelny. Součástí rekonstrukce bylo vybudování nové výměníkové stanice. Druhá etapa rekonstrukce bude zahrnovat přestavbu prostoru stávajícího dětského výukového bazénu na nové šatny včetně úpravy hlavního vstupu plaveckého bazénu v Plzni na Slovanech. Slavnostního otevření se dnes za město Plzeň zúčastnili první náměstek primátora Roman Zarzycký a radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

„První etapa je součástí rozsáhlé modernizace, která má posunout náš plavecký areál na úroveň obdobných moderních zahraničních zařízení 21. století. Jsme si vědomi toho, že bazén ročně navštěvuje přes půl milionu lidí, a proto se snažíme úpravami zajistit komfort a vyžití dětem i dospělým, aktivním plavcům i těm rekreačním,“ uvedl primátor města Martin Baxa.

„Druhou etapu bychom chtěli zahájit v  listopadu. Na místě původního dětského výukového bazénu vybudujeme nové šatny a upravíme vstupní halu s recepcí a zázemím plaveckého bazénu. Hotovo chceme mít do 15 měsíců od předání staveniště, náklady na druhou etapu jsou vyčísleny na 69,8  milionu korun,“ doplnil další plány přestavby první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Součástí přestavby výměníku a kotelny na dětský bazén bylo vybudování nového stropu a jeho zasazení do stávajícího prostoru. Tím vznikl dvoupodlažní objekt. „První nadpodlaží je určené pro technologii vytápění, vzduchotechniku a bazénovou technologii. Horní podlaží zahrnuje zázemí dětského bazénu a vlastní bazén. Bazénová hala nového dětského výukového bazénu je propojena se stávající halou s velkým bazénem,“ přiblížila Karolina Fric z  Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně, který měl projekt na starost. Do nového dětského bazénu se vstupuje po ocelovém předsazeném schodišti. Nový dětský bazén má rozměry 11×7,44 metrů, hloubka bazénu je 0,9 m. Zázemí dětského bazénu tvoří šatny a potřebné sociální zázemí.

První etapa rekonstrukce trvala od května 2018 do letošního srpna. Zhotovitelem stavby byla společnost SILBA – Elstav s. r. o. Její práci dnes ocenil ředitel bazénu Tomáš Kotora na slavnostním otevření stavby. “Jsem nadšený z toho, že zvenku i zevnitř bazén vypadá přesně tak, jako to bylo na vizualizaci k projektu. Stojí tady přesně to, co bylo namalováno,” řekl směrem k představitelům stavební firmy. (tz)

Foto MMP

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Dětský bazén napsal:

    Byla sem tam s dětma a skvělé. V dětském bazénu se děti krásně vyblbli. Mohu doporučit všem. Radka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *