AVE MARIA zazní v neděli ve Spáleném Poříčí v podání Miriam Čížkové a Štěpána Slavíka

Antonín Dvořák, Antonio Vivaldi, Charles Gounod či Wolfgang Amadeus Mozart. Jejich skladby zazní už v neděli 4. prosince na adventním koncertu AVE MARIA v kostele sv. Mikuláše ve Spáleném Poříčí na jižním Plzeňsku. Protagonistkou tohoto slavnostního a nevšedního koncertu bude vynikající sopranistka Miriam Čížková se svým nádherným, lyrickým sopránem. Doprovázet ji bude na varhany klavírista a hudební pedagog Štěpán Slavík.
Oba umělci nevystupují ve Spáleném Poříčí poprvé. S podobným koncertem se místním představili už před čtyřmi lety. Zatímco tehdy jejich program v prostorách zámku doprovázel pěvecký sbor Stonožka pod vedením Romana Škaly, tentokrát s nimi vystoupí členové pěveckého souboru Svět kvítek. “Do Spáleného Poříčí se vracíme rádi. Jednak kvůli bezvadnému publiku a pak také oba máme jižní Plzeňsko moc rádi,” říká Miriam Čížková.
Pro Štěpána Slavíka je dokonce druhým domovem, jak často a rád zdůrazňuje. “Jako dítě jsem trávil prázdniny u kamaráda na chalupě v Kramolíně, Stod byl pak mým prvním působištěm v učitelské dráze v základní umělecké škole. Teď učím také v Blovicích. No, a v posledních letech trávíme celá naše rodina na chatě v Kamensku u Blovic spoustu času. Miluji tuhle oblast kvůli cykloturistice, houbaření, koupání…  Prostě jsme tam s dětmi šťastní,” uvádí klavírista a pedagog a připomíná i svoji oblíbenou hospůdku Na Polance, kam si rád zajde na pivo. “Do Spáleného Poříčí se moc těším, až si tam budu moci v neděli 4. prosince zahrát v kostele na varhany,” vyznává se.
Miriam Čížková se při rozhovoru ještě vrací ke spálenopoříčskému koncertu v roce 2018: “Bezvadné publikum, nádherná atmosféra i výkony pěveckého sboru. Moc ráda tam budu vystupovat znovu a těší mě, že tam se mnou budou i členové souboru z mé školičky Svět kvítek,” říká.
Vstupenky na koncert je možné koupit v Infocentru ve Spáleném Poříčí, ve všech prodejních místech Plzeňské vstupenky – https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/prodejni-mista, na portálu Plzeňské vstupenky – https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/56051772-ave-maria
a také před samotným koncertem v kostele sv. Mikuláše. Začátek je v 17 hodin.
Zdroj: www.spolekdobroslav.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *