Děti budou mít nového hrdinu. Pavouček Vincek je hlavní postavou nové jihočeské knihy pohádek – Pohrátky

Nová kniha plná originálních pohádkových příběhů vyšla na začátku října letošního roku. Pohrátky aneb cesta pavoučka Vincka nabízí třináct různorodých příběhů, jejichž autorem je Pavla Soletka Krátká – pedagožka s originálním přístupem k výuce, která ovládá sedm světových jazyků. Na vydání knihy, jež zajisté potěší nejedno dítě ve věku od tří let, se podílelo také Centru pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov (CPDM).

„Je pro nás velkou ctí, že jsme se mohli spolupodílet na cestě této krásné knížky k dětem a rodičům,“ uvedl ředitel CPDM Vlastimil Kopeček a dodal, že je kniha určena pro celé rodiny i dětské kolektivy. „Je vhodnou pomůckou k multikulturní, jazykové a environmentální výchově.“

Kniha mimo jiné přibližuje hodnoty jako tolerance, solidarita, humanismus, podporuje v dětech i dospělých hravost, porozumění a tvořivý přístup nejen k jazykům. Autorka zmiňuje, že chce prostřednictvím knihy u malých dětí podpořit vnitřní motivaci k získávání znalostí o světě, radost z učení a celkovou kulturní otevřenost, snášenlivost a humanismus.

Pavla Soletka Krátká se dlouhodobě zabývá metodou sugestopedie a vede jazykové kurzy pro děti i dospělé. Pohrátky jsou její knižní prvotinou. Důležitou složkou knihy jsou i ilustrace, jejichž autorkou je Marie Snášelová Štorková – původně oděvní designérka.

Knihu bude možné zakoupit od 6. listopadu přímo v sídle CPDM – na adrese T. G. Masaryka 114, Český Krumlov. Zájemci ji ale postupně naleznou i ve vybraných knihkupectvích a kavárnách. Seznam prodejních míst bude stále aktualizován na webových stránkách www.pohratky.cz.

Křest knihy je naplánovaný na čtvrtek 5. listopadu. Uskuteční se v Modrém domečku v Řevnicích u Prahy. Kmotrem knihy bude Ruth Hálová, jedna z dětí, které zachránil sir Nicolas Winton. Akce se zúčastní i celý tým, který se na vzniku knihy podílel.

Václav Votruba

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *