Hledají se noví průvodci pro Sousedské procházky

Od příštího roku plánuje spolek „Skrytá Plzeň“ rozšířit okruh oblíbených víkendových procházek, na kterých po netradičních místech se zajímavými historickými i současnými příběhy provází sami Plzeňané. Do výzvy na takzvané Sousedské procházky se může přihlásit kdokoliv, kdo chce ukázat svou oblíbenou čtvrť či místo.

„Rádi hledáte příběhy, lokální historická data, máte neobvyklé zájmy či lákavá témata? Staňte se komunitním průvodcem, ukažte svůj pohled na město obyčejné, každodenně prožívané, utvářené lidskými příběhy, vztahy a vzpomínkami. Pomozte nám otevřít další skrytá místa Vašeho města a staňte se tak součástí projektu Skryté město,“ vyzývají organizátoři.

Sousedské procházky představují jak historii, tak současnost daných míst.Skrze setkávánís pamětníky a obyvateli se věnují především osobním příběhům. Vedou návštěvníky mimo historické centrum města, mezi obyvatele, na sídliště, do míst, která běžný turista nemá šanci navštívit. Většina procházek je pěších, vítány jsou ale i trasy na kolech, koloběžkách či jiných dostupných prostředcích. Zapojit se mohoui kultovní plzeňské bary a kavárny. Kromě historických a architektonických témat je možnénavrhnout také zábavné procházky pro děti.

Zájemci o provázení se zúčastní školení v rozsahu zhruba 5 samostatných dnů, díky kterému budou schopni vycházku sami produkčně připravit. Během ní pak sami komentují či zprostředkovávají setkávání s místními obyvateli.

Přihlášku je třeba zaslatdo 11. 12. 2016 na kontaktní adresu: jiratova@depo2015.cz.Celkem se vybere 10 žádostí, které dostanou finanční podporu na přípravu vycházky, účast na školení, interní testovací vycházku a jednu předplacenou vycházku pro veřejnost, která se dostane do oficiálního programu spolku Skrytá Plzeň. Každý průvodce by měl procházku realizovat minimálně dvakrát za rok.

Projekt Skryté město, který byl jednou z vlajkových lodí Evropského hlavního města kultury 2015, funguje v současné době jako samostatný subjekt Skrytá Plzeň, z.s. Činnost a organizační výdaje spolku je financován z dotaceprogramu Prazdroj lidem a kulturního mikrograntu od města Plzně, honorář průvodců pak pokrývá vstupné od návštěvníků.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *