Den pracovních příležitostí: Studenti zdravotnických oborů zjistí, kde mohou získat uplatnění

První ročník Dne pracovních příležitostí se bude konat ve středu 2. listopadu 2016 v prostorách Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni. Studenti fakulty zde od zástupců zdravotnických a sociálních zařízení získají informace nejen ke svému budoucímu profesnímu uplatnění. Dorazí rovněž náměstek ministra Kamal Farhan. „Studenti posledních ročníků fakulty se seznámí s konkrétní nabídkou možného uplatnění v praxi. Jejich kolegové z nižších ročníků mohou získat informace důležité pro studijní motivaci i další profesní zaměření. Druháci mohou získat i náměty pro témata bakalářské a diplomové práce,“ upřesňuje děkanka FZS ZČU Ilona Mauritzová. Potřebné informace studentům poskytnou jejich potenciální zaměstnavatelé – nemocnice a zdravotnická a sociální zařízení z Plzeňského kraje a dále vybraná zařízení z Karlovarského a také ze Středočeského kraje a z Prahy. 

Hlavní program Dne pracovních příležitostí bude věnován zejména prezentaci zdravotnických a sociálních zařízení, jejichž zástupci tvoří tzv. Radu zaměstnavatelů. Ta byla na fakultě ustanovena na jaře tohoto roku. Jejími členy jsou například Fakultní nemocnice Plzeň, Zdravotnický holding Plzeňského kraje, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Krajská hygienická stanice, nebo  Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně.

O akci projevil zájem také náměstek ministra zdravotnictví Kamal Farhan, který se jí osobně zúčastní od 9 do 11h.

Akce bude mít formu podobnou veletrhu. Všichni vystavovatelé budou mít prostor pro předání ústních i písemných informací, tištěných materiálů, prezentaci videí i pro pořádání tematických přednášek. Záchranná služba navíc studentům předvede moderní záchranný vůz.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *