Den otevřených závor – takový je konec prázdnin na Šlovickém vrchu

Poslední prázdninovou sobotu od 10.00 do 16.00 h jsou na Šlovický vrch u Dobřan zváni všichni, kteří mají rádi přírodu, kola, offroady, motorky, vojenskou techniku anebo všechno dohromady. V rámci Dne otevřených závor se budou na Šlovickém vrchu prezentovat zájmové skupiny a spolky, které na bývalém tankodromu v současnosti působí.

Bývalý tankodrom, kde se vyskytuje několik druhů vzácných živočichů a rostlin, se díky nadšencům a městu obnovuje jako raně sukcesní plocha.

Přírodovědné stanoviště představí místní vzácné rostliny a živočichy, k vidění bude mimo jiné evropsky chráněný obojživelník – kuňka žlutobřichá. K dispozici návštěvníkům bude fourcrossová trať, na které probíhají závody republikové úrovně. V areálu Offroad parku mohou zájemci zažít jízdu pořádným terénem v offroadovém autě, MX park nabídne trénink motokrosového potěru. „Offroadoví či motokrosoví nadšenci bez zázemí zde mohou navázat kontakty, které jim umožní legálně využívat místní tratě,“ prozradil Ondřej Peksa, správce celého areálu.

Opravdu nebojácní mohou na vlastní kůži zakusit jízdu na bojovém vozidle pěchoty (BVP). Několik těchto obrněnců zde bude v průběhu soboty působit jako nástroj ochrany přírody. „Že toto prapodivné spojení doopravdy funguje, se budou moci návštěvníci přesvědčit přímo na místě,“ doplňuje Ondřej Peksa. „Jsme rádi, že se podařilo sladit ochranu přírody se zájmovou činností pracovitých lidí. Stále nemohu uvěřit, že to bez větších potíží funguje. Fakt stojí za to to vidět,“ uvedl starosta města Dobřany Martin Sobotka. Den otevřených závor může přinést nevšední zážitek i poučení.

Všechny výše zmíněné aktivity spolu mohou krásně souznít a ještě se díky tomu udržuje jedno z nejcennějších chráněných území v Plzeňském kraji – Evropsky významná lokalita Dobřany. Přijďte se sami přesvědčit!

Foto Facebook Šlovický vrch

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *