Den otevřených dveří s masopustem pořádá Akademie hotelnictví a cestovního ruchu

Neobvyklý den otevřených dveří pořádá ve čtvrtek 21. ledna plzeňská střední škola Akademie hotelnictví a cestovního ruchu. Návštěvníci se kromě možnosti prohlédnout si prostory školy a seznámit se s jejím chodem setkají i s masopustními zvyky. Studenti oboru číšník – kuchař připraví pokrmy typické pro toto období a jejich kolegové z oboru animátor cestovního ruchu zase přiblíží zajímavé tradice.

„Den otevřených dveří pořádáme v období masopustu. Rozhodli jsme se proto se studenty, že návštěvníkům zpříjemníme prohlídku naší školy připomínkou této tradice,“ říká ředitelka Akademie hotelnictví a cestovního ruchu Jana Linhartová.

Zájemci budou moci posoudit, jak se studentům povedlo připravit typické masopustní pokrmy, jako například koblížky a boží milosti. Sami si také budou moci vlastnoručně vyzkoušet pečení bramboráků pod dohledem zkušené mistrové odborného výcviku Blanky Němcové. Podle ní bychom neměli zapomínat na tradice, které jdou ruku v ruce s dobrým jídlem.

 

Průvodci a zaměstnanci cestovních kanceláří musejí dobře znát oblast, ve které působí, její historii a tradice. Měli by také umět najít pro své klienty přiměřenou zábavu. Úkolem studentů oboru animátor cestovního ruchu tedy tentokrát bude připravit spolu s návštěvníky školy masopustní masky.

Akademie hotelnictví a cestovního ruchu je soukromá střední škola a střední odborné učiliště. Své studenty připravuje především pro práci ve všech oborech gastronomie. Vychovává manažery hotelového provozu, kuchaře, číšníky, průvodce v turistickém ruchu a animátory. Absolventi nemají problémy se získáním zaměstnání. Mnozí si už dobyli významné posty ve svém oboru, velká část pokračuje ve studiu na vysokých školách.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *