Děkan Fakulty zdravotnických studií rezignoval. Nechával si prý od studentů vracet přidělená stipendia

Rektor Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) Miroslav Holeček dnes ráno vyzval děkana Fakulty zdravotnických studií (FZS) Lukáše Šticha k rezignaci. Důvodem jsou závažná podezření související s udělováním stipendií na fakultě, na která upozornila média. Děkan výzvu k rezignaci přijal.

Podle zjištění deníku Právo měl děkan Lukáš Štich udělovat nejméně jedné studentce stipendia, z nichž si část nechával vracet. Děkan s nařčením nesouhlasí a chce poskytnout vysvětlení. Nechce však poškozovat jméno univerzity, a proto rezignoval. Akademický senát fakulty vyhlásí nové volby děkana.

Upozornění, že na jedné z fakult ZČU dochází k nekalému jednání v souvislosti s udělováním stipendií, dostal rektor ZČU od redaktora deníku Právo v pondělí 30. ledna odpoledne. Popsané jednání jednoznačně odsoudil a vzal jako podnět pro prošetření popsané záležitosti. Následně vydal pokyn k zahájení interního auditu na všech fakultách. Prostřednictvím hromadného e-mailu také připomněl studujícím, jak mohou podat podnět, pokud se na univerzitě setkají s neetickým jednáním.

Zdroj: ZČU Plzeň, na snímku je Lukáš Štich na archivním snímku

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *