Člověk v tísni bude s učiteli v Plzeňském kraji diskutovat o migraci, terorismu i náboženství

Foto:

Seminář věnovaný uvedeným tématům zahájí třetí běh vzdělávacího kurzu pro učitele s názvem SVĚT PODLE DEMOKRACIE. Unikátní kurz byl vytvořen již před třemi lety a od té doby se jej zúčastnilo přes 30 pedagogů. „Naše obavy, jestli je jeho obsah stále zajímavý a aktuální, rozptýlily události posledních měsíců, velké množství utečenců, teroristické útoky, obavy z islámu i o budoucnost Evropy,“ vysvětluje pokračování kurzu jeho koordinátorka Monika Hertlová.

Pro pedagogy je připraveno 15 lekcí, které budou po úvodním setkání moci studovat formou e-learningu. Kromě uvedených témat kurz obsahuje lekci o nacionalismu, globalizaci, sociálním vyloučení nebo evropské integraci. Učitelé se mohou těšit na množství textů, audionahrávek nebo videí. Je pro ně připravena i řada metodických materiálů, které jim mohou usnadnit zařazení témat do výuky. Kurz je akreditovaný u Ministerstva školství a nabízíme jej zdarma.
„Zájemci o kurz mohou další informace získat na webových stránkách www.svetpodledemokracie.cz, kde najdou mimo jiné přihlášku, doplňující informace i ukázkovou lekci,“ doplňuje Monika Hertlová. Učitelé se mohou do aktuálního běhu kurzu Svět podle demokracie hlásit do konce ledna 2016, samotné vzdělávání začne v únoru 2016. Případné dotazy mohou zájemci posílat na: monika.hertlova@clovekvtisni.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *