Chick Corea a Maceo Parker. Dvě hudební legendy už tento týden v Měšťanské besedě

Chick Corea byl hudebním trumfem letošního ročníku hudebního festivalu Prague Proms. Se svým Akoustic Bandem ohromil zcela vyprodanou Smetanovu síň pražského Obecního domu. V  polovině listopadu se Corea do České republiky vrací, a to 14. listopadu do Plzně.

Plzeňský koncert Chicka Corey bude o dost jiný než jeho letošní pražské vystoupení. Diváci ho zažijí jako sólového klavíristu v  rámci jeho hudebního programu Solo Piano. Bude to úplně poprvé, kdy Chick Corea zahraje v  České republice na klavír sólově. Na pódiu pouze s  88 černými a bílými klávesami zvukově dokonalého klavírního křídla vyjadřuje Chick Corea to nejpodstatnější ze svého umění a odhaluje svůj hudební svět – nenapodobitelně, virtuózně, úchvatně.

Armando Antonio „Chick“ Corea je čtvrtým nejvíce nominovaným umělcem v  historii cen Grammy. Z  63 nominací jich v  prestižní cenu proměnil již 22. Spolupracoval s  mnoha hvězdnými hudebníky, o kterých se dnes učí ve školách, jako například s  Milesem Davisem, kytaristou Johnem McLaughlinem, s Bobbym McFerrinem nebo klavíristou Herbie Hancockem. Byl prvním jazzovým pianistou své doby, který v  roce 1971 natočil klavírní improvizace a otevřel dveře žánru sólového klavíru. Několikrát za jazzová improvizační sóla převzal ceny Grammy, naposledy to bylo v  letech 2011, 2012 i 2014.

V  letošním roce se Chick Corea pustil do svého zatím posledního sólového dobrodružství, když se vydal na sólové klavírní turné. Mezi jeho evropské zastávky v  Bruselu, Vídni nebo Paříži zařadil také Plzeň. „Troufám si říci, že Plzeň ještě nikdy nehostila koncert tak legendárního muzikanta, jako je Chick Corea,“ řekl Ivan Jáchim, jednatel společnosti Měšťanská beseda Plzeň s.r.o., která koncert pořádá.

Se vstupenkou na koncert Chicka Corey lze získat slevu 20 % na vstupenku ke stání na koncert saxofonisty Maceo Parkera (15. 11. 2018). Slevu lze uplatnit na předprodejním místě (náměstí Republiky 41, Plzeň nebo Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, Plzeň). 

(tz)

Ilustrační foto Měšťanská beseda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *