Chcete si dobře zalyžovat? V pohodě se najíst a ubytovat? Pak vyražte na Velký Javor

Velký Javor kousek za českoněmeckou hranicí je opravdovým rájem lyžařů. Návštěvníci si můžou vybrat z velkého množství tratí i obtížností, které jim vyhovují, ale hlavně z dobrých služeb. Nejen na sjezdovkách, ale i v gastronomii. A ani parkoviště nemusíte dlouho hledat, míst pro vaše auta je dostatek.

Bavorský les na jihovýchodě Německa nabízí zajímavé podmínky pro lyžování. Na jeho nejvyšší hoře  Velký Javor 1456 m n. m. (mnohdy také bývá označována jako “Král Bavorského lesa”), se nachází lyžařské středisko, které již několikrát pořádalo světový pohár ve sjezdovém lyžování. Ať už patříte k úplným začátečníkům či se na lyžích cítíte jako ryba ve vodě, Velký Javor (v originále Arber) vás jistě nezklame.

Velký Javor nabízí dohromady téměř 15 km sjezdovek – modrých, červených i černých. Pro dopravu lyžařů na horu slouží kabinková lanovka, dvě sedačkové lanovky a tři vleky. Většina sjezdovek má také sněžné děla, takže je možné je dodatečně dosněžovat. Tratě jsou navíc orientovány na severovýchod až severozápad, takže do nich nepálí přímo sluníčko a zaručuje to dobré sněhové podmínky minimálně od prosince do dubna. Letos hlavní sezóna začala 21. prosince a trvat by měla do 31. března. Lyžovat se ale – podle počasí – bude asi déle.

Vleky jsou v provozu za dobrých sněhových podmínek denně 9 – 16 hod. Zajímavá je i možnost večerního lyžování, která se nabízí dvakrát týdně – ve středu a pátek od 18 do 21 hodin.

Pro lyžování jsou na Velkém Javoru opravdu ideální podmínky v kombinací s kvalitou německých služeb a toho, že zde nikdy není extra narváno, to nabízí opravdu dokonalý lyžařský zážitek. Naleznete zde například dětský park AirBar-Kinderland, který se svými pojízdnými pásy nabízí perfektní podmínky i pro ty nejmenší, kteří na lyžích doposud nestáli.

A po sportování čeká na návštěvníky dobré jídlo i ubytování. Arber nabízí typicky německá jídla a také typická česká jídle hned v několika restauracích a hospůdkách. Nově je otevřená také U Velkého Javorského jezera. A ubytovat se můžete přímo na vrcholu Velkého Javoru s krásným výhledem do Čech i do Bavorska. Kdo však raději spí v údolí, ví, že ubytování Železná Ruda poskytuje také

Foto Arber Bergbahn

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *