Charleyova teta otevře po rekonstrukci divadlo v Klatovech

Stálá divadelní scéna Klatovy v pátek 23. října 2015 zahájí provoz po několikaměsíční rekonstrukci uvedením komedie Charleyova teta v podání Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského. Náklady na rekonstrukci, na kterých se podílelo město Klatovy a Plzeňský kraj, přesáhly částku 10 milionů korun. Návštěvníci se tak mohou těšit například na zcela nové pohodlné sedačky a pochopitelně na nabitý program v nových prostorách.

Rekonstrukcí prošlo zařízení v budově divadla včetně interiéru. Hlavním investorem akce bylo město Klatovy, kterému objekt patří. Plzeňský kraj je zřizovatelem Stálé divadelní scény Klatovy a přispěl částkou 2,553 milionu korun (1,2 milionu Plzeňský kraj, zbylá částka byla pokryta z fondu investic Stálé divadelní scény Klatovy) na obnovu hlediště, které tvoří 369 sedadel a 28 volně stojících židlí. „Rekonstrukce je velmi zdařilá a návštěvníci ji jistě ocení. V tuto chvíli je už naplněné předplatné na divadelní sezónu,“ uvedla vedoucí odboru kultury a památkové péče krajského úřadu Alena Svobodová.

 

Stálá divadelní scéna Klatovy nabízí předplatné v pěti abonentních řadách pro scénu v Klatovech a po jedné abonentní řadě v Horaždovicích a Sušici. Na repertoáru divadla jsou také představení pro děti a divadlo je též otevřeno amatérskému souboru Za oponou. Každým rokem se v budově divadla konají koncerty a divadelní přehlídky, jednou z nich je například přehlídka s názvem Poezie na rynku, kterou pořádá spolek Johan z Plzně.

 

Slavnostní otevření se uskuteční v pátek 23. října za přítomnosti zástupců města Klatovy a Plzeňského kraje.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *