Český kapr ze Lnářů putuje na tuzemský i zahraniční vánoční stůl

I v době moderních technologií si Vánoce zachovaly své neodolatelné kouzlo, k němuž patří i kapr na štědrovečerním stole. Začíná to obřadným nákupem kapra na sádkách nebo z kádí na ulici. A právě nyní v předvánočním čase byla zahájena jeho postupná distribuce na vánoční trh. V minulých dnech měli napilno také rybáři v sádkách Tchořovice ze společnosti Dvůr Lnáře a to nejen přes den, ale již od brzkých ranních hodin. Od čtvrtka 18. prosince do úterý 23. prosince nakládaji šupináče, kteří potom auty putujíi do českých měst i zahraničí.

Rybáři ze společnosti Dvůr Lnáře se starají dohromady o 75 rybníků s celkovou výměrou 540 hektarů. „ Letošní rok byl v produkci kapra pro nás průměrný. Celkem jsme získali 350 tun kapra. V nabídce je nejen kapr I. třídy o kusové hmotnosti do 2500 gramů, ale i kapr výběr o hmotnosti nad 2500 gramů. Naše rybníky kromě kaprů vydaly ještě amury, líny, candáty a štiky. V tuzemsku šupináči putovali nejvíce do Mostu, Litvínova, Teplic v Čechách a Neratovic,“ řekl Jiří Hejl, vedoucí rybničního hospodářství Dvůr Lnáře.

„Velká část naší  produkce, přibližně 80 % putuje do zahraničí, nejvíce do Německa, Polska a Francie. Ano, i naši sousedé v Německu vědí, že kapr představuje produkt, který má své nesporné výživové a zdravotní přednosti, jež lze jen obtížně hledat ve svalovině teplokrevných zvířat. Náš kapr se cítí v německých, rakouských, belgických, francouzských, polských a slovenských domácnostech a restauracích jako doma,“dodal Jiří Hejl. Jak  je vidět, v Evropské unii má český kapr o budoucnost postaráno.      (sed) 

.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *