Český dokument GIRL POWER o ženském graffiti má trailer

Girl Power, historicky první dokument mapující fenomén ženského graffiti, chystá po více než sedmi letech natáčení svou premiéru. Film představí graffiti writerky z patnácti měst světa od Prahy, přes Moskvu, Kapské Město, Sydney, Biel, Madrid, Berlín, Toulouse, Barcelonu až po New York. „Graffiti komunita je tvořena v drtivé většině muži, mezi kterými panuje často názor, že graffiti a především to ilegální, není věc pro holky. Přesto se ženy v graffiti za poslední roky více emancipují,“ vysvětluje hlavní hrdinka filmu, pražská writerka Sany.

Dokumentární film Girl Power zachycuje příběhy žen, které v převážně mužském graffiti světě obstály. “Film však není jen vhledem do ženského graffiti světa. Zachycuje také silný příběh české writerky Sany, která se v roce 2008 rozhodla emancipaci žen v graffiti zachytit a dát jim tak možnost se vyjádřit,“ dodává Jakub Stránský z městských projektů BU2R, které podpořily dokončení snímku. Snímek vznikl v koprodukci České televize, Punk Film a Sany a za podpory městských projektů BU2R.

 

Dokument sleduje život Sany, která film natáčela dlouhých sedm let, její motivaci a hodnoty, které se s ubíhajícími roky mění. Seznamuje diváky také s rodinou této české writerky, která o jejím druhém životě nemá žádné tušení. Sany obětuje pro film hodně, a i když je na pokraji sil, odmítá se vzdát svého snu, natočit historicky první dokument mapující ženy v graffiti. Premiéra filmu se uskuteční 27. února.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *