České stravování se přibližuje západní Evropě, přichází trend zdravé čerstvé stravy

Český životní styl se čím dál více blíží tomu, který je známý v metropolích západní Evropy, a gastronomie není výjimkou. Posledním hitem je trend zdravého stravování, založeného na kvalitních a čerstvých surovinách, upravovaných bez smažení a fritování, stejně jako bez použití konzervantů a dalších chemických přísad.

Západní životní styl měl na ten český vždy značný vliv a ani v tomto případě tomu není jinak – trend zdravého stravování totiž začal v nejtrendovějších metropolích Evropy jako jsou Paříž, Berlín nebo Mnichov. Čerstvé a chutné pokrmy v nabídce restaurací, bister a salátových barů jsou v současnosti u našich sousedů velmi populární. A stejně tak jako mnoho jiných trendů se rychle šíří i k nám. Ať už jde o trend fresh boxů, salátů či raw stravy, česká gastronomie se pomalu obrací směrem na západ.

Rostoucí popularita fresh boxů spočívá zejména v kvalitě surovin, ze kterých je výsledný pokrm připravován, a v jejich úpravě. Polotovary se zde nevedou – jídla jsou poctivě připravována z čerstvých lokálních ingrediencí, často v bio kvalitě. Nepoužívají se ani chemické přísady a konzervanty, zato každé jídlo obsahuje dostatečné množství svěžích surovin a přírodních ingrediencí. Průkopníkem fresh boxů je například řetězec asijských restaurací Sushi Time, ze kterého si lze box dle aktuální nabídky a chuti snadno objednat přes rozvozovou službu DámeJídlo.cz

Dalším velkým trendem, jehož kořeny můžeme nalézt v západní Evropě a v poslední době zažívá zejména v Praze masivní nárůst popularity, je raw strava. Jde o syrovou, většinou vegetariánskou stravu, která je založena na konzumaci tepelně neupravovaných potravin. A právě na tomto konceptu je založeno mnoho restaurací, které v poslední době vznikají. Nabízejí totiž svým zákazníkům možnost zdravého a čerstvého stravování, které odpovídá jejich životnímu stylu.

„Tento obrat směrem ke zdravému stravování v Česku již nějakou dobu pozorujeme na zvýšeném počtu objednávek a restaurací specializujících se na tento typ jídel, které s námi spolupracují. Což nás samozřejmě těší a oceňují to i naši zákazníci. Tato jídla jsou ideální na rozvoz a lidem čím dál více přestává k obědu vyhovovat těžká a tučná strava, která je pak zatíží na značnou část odpoledne. Spíše si chtějí dát lehčí, čerstvé jídlo, které je neunaví, ale naopak jim dodá energii,“ říká Jan Matějů z rozvážkové služby.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *