Centrální obvod se chystá plnit přání občanů. Rozhodněte o šesti milionech už od 15. června

Zlatá rybka, kouzelný dědeček i Popelčiny oříšky plnily přání jen tři. Třetí městský obvod jich zvládne hned šest. O tom, která to budou, navíc rozhodnou sami obyvatelé v rámci participativního rozpočtu v projektu „Rozhodněte sami“. Webové stránky, kam mohou občané posílat své návrhy, se spustí již 15. června.

„Na projekt jsme v rámci participativního rozpočtu vyčlenili šest milionů korun, které rozdělíme do šesti částí našeho obvodu. Jedná se o Radobyčice, Valchu, Novou Hospodu, Výsluní, Bory a Skvrňany. Každé z nich dáme na vítězný projekt jeden milion,“ vysvětluje místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek.

Trojka se inspirovala od Městského obvodu Plzeň 4, která má již několik úspěšných ročníků projektu „Rozhodněte sami“ za sebou. „Správa informačních technologií města Plzně upravila doubravecké webové stránky projektu tak, aby se k nim mohl přidat i náš obvod a do budoucna, v případě zájmu, i obvody další,“ říká 1. místostarosta Pavel Šrámek.
Pravidla jsou jednoduchá. Na webových stránkách může každý občan žijící na území našeho obvodu přidat nápad na oživení veřejného prostoru nebo zlepšení podmínek života v obvodu. Vedení městského obvodu Plzeň 3 pak prověří, které z návrhů je možné realizovat a hlasováním pak obyvatelé vyberou ten, který se jim líbí nejvíc.

„Fantazii se meze nekladou, může se jednat o lavičky nebo odpadkové koše, ale i dětské prvky, psí loučky, záhony květin či nové stromořadí,“ jmenuje jen některé z možností místostarosta Ladislav Nový.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *