Čeká vás Kosprd a Telecí a s nimi i řada překvapení. Noc divadel začne v Alfě už odpoledne

Plzeňské Divadlo Alfa hraje především pro děti, Noc divadel tu proto začíná už odpoledne a navazuje na sobotní představení od 15 hodin. Po  skončení veselého příběhu Kosprd a Telecí se v  16:15 otevřou brány divadla a návštěvníci nahlédnou do tajů loutkářské kuchyně. Čekají na ně loutky, které si mohou prohlédnout zblízka, vyfotografovat se s  nimi, či zapojit se do  jejich výroby. Uslyší čtení pohádek, doprovázené loutkářskými ruchy, mohou prozkoumat jeviště a chybět nebude ani unikátní loutkářská peepshow, určená výhradně dospělým.

„Opět nabídneme dětem i dospělým ty nejzajímavější atrakce loutkového divadla. Malou loutkářskou dílnu najdou návštěvníci ve foyer, na jevišti si projdou lidé dekorací a oblíbené povídání s  ukázkami loutek z  archivu proběhne v  klubu Alfy,“ upozornil ředitel Divadla Alfa Jakub Hora.

Noc divadel si Alfě užijí děti i dospělí. Čeká je celkem šest stanovišť, mezi kterými mohou volně procházet a zastavit se u  dění, které se jim bude zrovna líbit. A pokud se jim podaří sesbírat na všech stanovištích razítka, čeká je v  pokladně divadla malá odměna.

Na stanovištích se malí i velcí potkají s  herci i s dalšími členy souboru Alfy. V  divadelním klubu bude pohádky doprovázené ruchy číst držitelka Ceny Thálie herečka Blanka Josephová-Luňáková spolu se svým kolegou Petrem Vydareným. Herec, režisér a autor Petr Borovský provede návštěvníky světem loutek a herečky Radka Mašková a Martina Hartmannová s  nimi budou vyrábět v  dílně.

Ve  foyer bude k vidění také výstava loutek známého plzeňského Divadýlka Kuba. Výstava je beneficí pro principála divadla Petra Mláda, který vážně onemocněl. „Rozhodli jsme se našeho kamaráda a výborného loutkáře podpořit a budeme moc rádi, když se k  nám návštěvníci Noci divadel připojí,“ řekl Petr Borovský.

Divadlo Alfa se Noci divadel účastní už třetím rokem, v  obou předchozích letech měly prohlídky velký úspěch a divadlem prošly stovky návštěvníků. Stejně jako vloni je vstup od 16:15 zdarma a lidé se budou moci bavit zhruba do 19 hodin takřka v  celém objektu Alfy. (tz)

Foto Alfa Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *