Čeká se sníh! Dárcovskými SMS lze nově podpořit i úpravu stop v okolí Čerchova

Svazek obcí Domažlicko ve spolupráci s Fórem dárců spustil 1. 1. 2023 projekt dárcovských SMS na podporu úpravy stop pro běžecké lyžování v okolí Čerchova, v Caparticích a na Sádku. Meteorologové na nejbližší dny hlásí sníh, a tak – jak se zdá – jde o téma nanejvýš aktuální.

Od 1. 1. 2023 mohou spokojení návštěvníci stop pro běžecké lyžování v okolí Čerchova a Sádku přispívat na nákladnou úpravu tras i formou dárcovských esemesek. Žádost Svazku Domažlicko schválilo Fórum dárců těsně před koncem roku 2022. Pravidla jsou stejná jako u zavedených, především charitativních, projektů. Dárcovské SMS ve tvaru DMS STOPY 30, DMS STOPY 60, DMS STOPY 90 nebo nově DMS STOPY 190 lze zaslat na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30, 60, 90 nebo 190 Kč. Svazek obcí Domažlicko obdrží 29, 59, 89 nebo 189 Kč.

Obce na Domažlicku chtějí usnadnit a rozšířit lyžařům možnost, jak částečně finančně přispět na úpravu stop. Dosud bylo možné finanční dary zasílat pouze bankovním převodem na transparentní účet Svazku Domažlicko. I tuto formu darování se Svazek svým laskavým přispěvatelům pokusil ulehčit, kdy k převodu stačí pouze načíst telefonem QR kód s potřebnými údaji přímo na nástupních místech u jednotlivých tras.

Svazek obcí Domažlicko finančně zajišťuje provoz zimních tratí v areálu Čerchov – Malinová hora – Capartice – Sádek již pátou zimní sezónu. Na konci roku 2018 české a německé – a v několika případech přeshraniční – okruhy Německý lyžařský svaz (DSV) certifikoval, čímž nejen stanovil normy pro tyto trasy, ale zviditelnil je současně na své platformě a tím je propaguje pro další zájemce o běžecké lyžování v Českém lese (www.loipenportal.de – Horní Bavorský les / Český les). Tato oblast se současně stala úplně první certifikovanou přeshraniční oblasti a první certifikovanou oblastí od DSV v České republice. Celková délka všech certifikovaných tras v přeshraniční oblasti Horní Bavorský les / Český les je 82 km. Trasy jsou v případě dostatečné sněhové pokrývky upravovány pro klasickou techniku i bruslení. Areál nedisponuje technikou pro umělé zasněžování, pro kvalitní úpravu je tak vždy třeba vyčkat vydatnější sněhové nadílky. Po příjezdu do oblasti lze využít zpoplatněné parkování buď na východní straně horského hřebene v Caparticích (750 m n. m.) nebo
zdarma na západní straně, v německé Althütte (750 m n. m.), kde lze navíc využít vyhřívané převlékárny v servisní budově, příp. na Gibachtu (850 m n. m.).

Informace o aktuální úpravě stop pravidelně zveřejňujeme na webových stránkách Německého lyžařského svazu www.loipenportal.de (pro náš region v češtině). Navíc jsou v obou rolbách, které k úpravě využíváme, instalována GPS zařízení, která v reálném čase přenáší informace o probíhající úpravě na www.bilestopy.cz

Zdroj: Svazek Domažlicko

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *