Běžecké stopy se na Železnorudsku začnou upravovat v polovině prosince

Město Železná Ruda bylo tradičním iniciátorem jednání týkajícího se úpravy běžeckých stop v západní části Šumavy. Hlavní sezona pro běžkaře a datum úprav tratí byl stanoven od 15. prosinec 2015 do   15. března 2016 s tím, že lze předem domluvit změnu s ohledem na výšku sněhové pokrývky před i po těchto datech.  Upravovat se budou také trasy spojující Železnorudsko přes Debrník po „Bavorské cestě“ s Bayerisch Eisenstein, a to od 15. ledna 2016.

Velmi výhodné pak bude přicestovat do Železné Rudy – Alžbětín vlakem a zde přímo u hraničního nádraží nastoupit do stopy ve směru na Polom a jezero Laka. Velice lákavou novinkou by v této zimní sezoně měla být úprava běžecké stopy na cyklostezce v oblasti Nová Hůrka – Skelná. Okruh Gerlova Huť – Nová Hůrka – Skelná – Prášily – jezero Laka – Polom – Gerlova Huť pak bude tím, po čem běžkaři v této oblasti dávno touží.

Horská služba Šumava ohlásila připravenost proznačit určité úseky tyčemi, dále provést kontrolu značení všech skitouringových tras na Železnorudsku.

Region  Železnorudsko se bude i tuto zimu prezentovat jak běžeckými stopami pro turistickou veřejnost, tak pro sportovní běžkaře. Stopy pro běžkaře – turisty jsou tradiční a budou upravovány v režimu pondělí a pátek, nebo dle jejich stavu po sněžení.  Stopy pro  na běžeckých okruzích budou upravovány u lyžařských areálů SKI & BIKE Špičák, LA Nad nádražím a u Hojsovy Stráže. Hlavními běžeckými okruhy jsou v loňské sezoně znovu zprovozněné „Běžecké okruhy Belveder“. Výhodou je, že pokud přijedou na lyže rodiny s různými lyžařskými zájmy, pak „sjezdařská“ část rodiny bude moci využít místní sjezdovky a “běžkařská“ část pak sousedící okruhy, případně navazující turistické běžecké stopy.

Železnorudsko pak nabízí i možnost pro lyžaře, vyznávající skitouring. Pro milovníky tohoto sportu je zde vyznačeno celkem 7 zajímavých tras, jejichž plánky jsou k dostání v Infocentru v Železné Rudě.

Ze zimních sportů nevylučujeme ani vyznavače pohybu na sněžnicích, kteří si výstroj mohou zapůjčit přímo v Železné Rudě a pro něž připravujeme možnost výšlapů Železnorudskem s průvodcem.

Pro nastávající zimní období si po dvou opravdu „slabých“ zimách lze jen přát zimu s  dostatečnou sněhovou pokrývkou, která by uspokojila všechny zájemce  o zimní sporty. Takže věřme a doufejme, na své zimní hosty se těší Železnorudsko!   (ic)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *