Altán zlaté rybky je novou dominantou plzeňské zoo

V severovýchodní části Zoo a BZ se na hranici s lochotínským amfiteátrem nově vypíná krásná budova s tradičními čínskými prvky. Vznikla za šest měsíců od jara 2020 na půdorysu altánku z doby Kodetů (první třetina 20. století). Celá akce stála 12 milionů korun a přináší mj. bezbariérový přístup do horní části zoo pro návštěvníky se specifickými pohybovými potřebami i pro maminky s kočárky.

V budově naleznou návštěvníéci expozici unikátních ještěrů krokodýlovců čínských, kteří jsou v plzeňské zoo k vidění poprvé (dosud žili v zázemí podzemní expozice).  Nechybějí ani rybky. “Závojnatky budou rovněž k vidění v devíti obrovských keramických vázách získaných přímo z Číny, na které si kvůli proclení budou muset návštěvníci ještě několik týdnů počkat,” uvedl mluvčí zoo Martin Vobruba.  “Ovšem bohaté botanické výsadby a ukázky orientálních rostlin a dekorací jsou již na svých místech. Rovněž menší keramické nádoby s rybami, které dokumentují orientální zvyk, pozorovat chované rybky z vrchu,” říká Vobruba.

Altán je další fází realizace Asijské zahrady, jejíž budování odstartovala v roce 2004 japonská zahrada Showa-en architekta Eishina Harady.

Zdroj: Zoologická a botanická zahrada města Plzně, foto Kateřina Misíková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *