Aktivity pro děti, dospělé i seniory. Černický Spolek ŽIVO ocenili ve sněmovně

Titul Výjimečná osobnost – ocenění za přínos k rodinné politice získaly tři zakladatelky černického Spolku ŽIVO a jeho rodinného centra Na Schodech. Olga Mourková, Dana Lukášová a Kateřina Hiclová spolek založily před deseti lety. Ocenění jim udělila Unie center pro rodinu a komunitu na konferenci, již uspořádala v Poslanecké sněmovně při příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Unie tak chce upozornit na jedinečnou roli lídrů rodinných, mateřských a komunitních center.

Spolek ŽIVO provozuje aktivity určené pro všechny generace. Od dětských skupin ŽIVÁ školka, přes projekty Klub rodičů, Rodina kulturní, Spolu ven, Pravidelný volnočas až po Klub 65+. Pořádá také příměstské tábory pro děti různého věku. Jeho činnost podporuje i Městský obvod Plzeň 8-Černice. Nejen finančně, ale i zapůjčením společných prostor, pořádáním společných komunitních akcí či propagací aktivit spolku.

„Rodinná centra vytvářejí bezpečné prostředí pro rozvoj a vzdělávání, péči o děti i volnočasové aktivity, dále pomáhají s posilováním rodičovských kompetencí a v neposlední řadě slouží k prevenci psychopatologických jevů. Samotné ocenění vnímám jako odměnu pro náš celý široký tým. Rodinné centrum Na Schodech stojí na lidech, kteří věnují jeho aktivitám nejen svůj pracovní čas, ale i stovky úsměvů, dobrovolnické práce, velké úsilí a invenci. Už při vstupu do naší budovy je cítit, že je to místo tvořené srdcem, kde se podařilo vybudovat jedinečnou atmosféru,“ říká Olga Mourková, ředitelka centra.

„Velmi si vážíme podpory zastupitelů městského obvodu. Není to jen o dotacích, ale zejména o vzájemné spolupráci, o chuti vyjít si vstříc, pracovat pro obyvatele Černic a společně zde utvářet místo příjemné pro život,“ doplňuje Kateřina Hiclová.

Konference v Poslanecké sněmovně se zúčastnil společně se Spolkem ŽIVO i starosta Černic Vladislav Sloup. „Jsem rád, že spolupráce se spolkem výborně funguje. Dokazuje to, že propojování subjektů v obci má smysl a jejich vzájemná podpora se mnohonásobně vrací. Dámám gratuluji a jsem na ně hrdý,“ uvedl starosta.

Konference se konala ve středu 15. května v Poslanecké sněmovně pod záštitou stálé komise pro rodinu a rovné příležitosti PSP ČR. Tématem byla cesta ke stabilizaci rodinných center a jejich úloha v prevenci v oblasti rodinné politiky. Zúčastnili se jí zástupci vlády, Poslanecké sněmovny, samosprávy, střešních organizací, a zástupci rodinných, mateřských a komunitních center z celé České republiky.

Marie Fialová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *