Akademie Staré Plzně zahajuje další ročník přednášek o historii regionu

Akademie Staré Plzně Občanského spolku Radyně a Hůrka ve Starém Plzenci i v nové sezoně pořádá cyklus přednášek o historii a zajímavostech regionu. První zářijová přednáška se uskuteční 19. září, tradičně v 18 hodin v obřadní síni staroplzenecké radnice.

čtvrtek 19. září 2019, 18,00 hod. MěÚ.
Ing. arch. Jan Soukup
architekt, historik, spisovatel
Starý Plzenec očima Jana Soukupa
Přijďte si poslechnout, jak vidí naše město odborník na historickou architekturu, výtvarné umění a historii, velký znalec a milovník památek. Osobně se angažuje při obnově a záchraně staveb a to zejména církevních. Je autorem řady výstav a spoluautorem knihy o našem městě. 
čtvrtek  17. října 2019, 18,00 hod. MěÚ.
Mgr. Petr Sokol
ředitel územního odborného pracoviště Plzeň
Archeologické kulturní památky Západních Čech
Obsahem přednášky je seznámení s typy archeologických památek, se způsoby dokumentace a evidence, s problematikou památkové ochrany lokalit s ohledem na ohrožení, jaké představuje činnost člověka nebo přírodní procesy. Dozvíme se i o prezentaci památek a jejich využití. 
čtvrtek  14. listopadu 2019, 17,00 hod. MěÚ.
Doc. PhDr. Dana Picková, CSc.
pedagožka Filosofické fakulty Karlovy univerzity, členka semináře středověkých dějin 
Leonardo da Vinci – svět kolem něj
Leonardo da Vinci byl jednou z nejvýznamnějších renesančních osobností, pro něž bylo typické všestranné nadání.  Ve Florencii byl především umělcem, zatímco v Miláně se více věnoval svým technickým zájmům a vojenskému inženýrství, jak odpovídalo rozdílnému společenskému klimatu těchto měst. Životní pouť autora nejslavnějšího obrazu v dějinách skončila ve francouzském Amboise, kde byl hostem krále Františka I.
úterý 3. prosince  2019, 18,00 hod. MěÚ.
Dr. phill. Kateřina Kovačková
spisovatelka
Může nám být k prospěchu šamanský pohled na svět?
Díky osobní zkušenosti autorky se pokusíme přiblížit si indiánské pojetí vnímání přírody a jemnohmotného světa, tzv. primitivními národy z peruánské Amazonie. Jak pohlížejí na přírodu, jak komunikují se svým viditelným i neviditelným okolím, jaké je rozdělení jejich rolí ve společnosti? V jakých aspektech a proč pro nás může být jejich pojímání života velmi inspirující – a možná i osvobozující?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *