Advent v plzeňské zoo začíná už tuto sobotu

Adventní program na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně začíná v sobotu 28. listopadu ve 14 hodin tradiční výrobou adventních věnců. Všichni, kteří přijmou pozvání na tuto první tvůrčí dílnu, dostanou za poplatek 80 Kč vše potřebné pro zhotovení adventního věnečku. Chvíle tvoření zpříjemní praskající krb a vánoční hudba.

Program je připraven i na další tři adventní soboty. Druhá bude patřit čertovskému odpoledni s mikulášskou nadílkou a tradičnímu ukládání medvědů k zimnímu spánku, na třetí bude ve znamení další tvůrčí dílny – tentokráte věnovanou vánočnímu pečivu a netradičním ozdobám.

V sobotu 12. 12. bude možné na Lüftnerce též pozorovat hvězdy a vyslechnout si přednášku PhDr. Ing. Oty Kéhara, PhD., Lucie noci upije a dne nepřidá aneb lidové pranostiky pohledem astronoma.

Poslední adventní sobota 19. 12 přiblíží živý betlém nesmrtelný příběh narození Ježíška, tentokráte v podání divadelního uskupení při lidové muzice Vozembach z Dobřan.

Upozorňujeme všechny, kteří pojedou do zoo autem a použijí hlavní vchod v ul. Pod Vinicemi, že až do konce prosince je možný příjezd pouze od Kalikovského mlýna odbočením se silnice do Radčic.

Z bohatého vánočního programu prozatím vybíráme nabídku pro rodiče šesti až jedenáctiletých dětí – právě pro ně je určen Vánoční klub Lüftnerka, který se uskuteční ve dnech  28. až 31. prosince.     (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *