6 tipů, jak si užít zbytek léta naplno

Léto se pomalu chýlí ke konci, o to větší důvod užít si poslední horké dny na maximum. Máte pocit, že nic převratného vás už do konce srpna nečeká? Inspirujte se našimi tipy a zaplňte svůj diář zábavnými a pohodovými aktivitami, které zkrátka ještě musíte do září stihnout.

 Zdroj: Unsplash, Photo by Jack Sloop

 Někteří lidé se domnívají, že léto bez dovolené v zahraničí není léto, a tak šetří celý rok, nebo se uchylují k online půjčkám, aby si mohli dovolit alespoň týden u moře. Dobrou zprávou je, že i léto v Česku může být zábavné, akční, plné dobrodružství… a koneckonců třeba i surfování.

  1. Uspořádejte grilovačku

Těšili jste se letos, až se oteplí a vy budete moci pořádat venkovní party a posezení s přáteli? Schválně, kolik jste jich nakonec uspořádali? Pokud jich bylo méně, než jste zamýšleli, zkuste ještě přátele na grilování pozvat. O grilované masíčko nebo zeleninu se nemusíte ochudit ani v případě, že nemáte zahradu či balkon ­– stačí si pořídit kontaktní gril nebo oblíbený raclette gril. Raclette grily se perfektně hodí pro gastro večery s přáteli nebo rodinou – díky několika varným destičkám totiž umožňují opékat více pokrmů najednou, a navíc neprodukují kouř.

  1. Dopřejte si piknik v přírodě

Využijte krásného počasí a vychutnejte si jídlo v obklopení přírodou. Na piknik se můžete vydat do lesa, na rozkvetlou louku nebo do parku v rámci oběda s kolegy. Nebo si zkuste piknik zpestřit tím, že každý z vaší party donese jiné pochoutky, o které se pak podělíte. Jestliže si s přípravami dobrot nechcete dělat starosti, nechte si pokrmy dovézt donáškovou službou.

  1. Vyrazte stanovat nebo spát pod širákem

Jezdívali jste jako malí stanovat? Pak oprašte zážitky z dětství a prožijte nostalgický víkend ve stanu s táborákem, koupáním v řece a vším, co ke stanování patří. V Česku máme spoustu krásných a udržovaných kempů, mezi ty nevyhlášenější patří například Autokemp Sedmihorky v Českém ráji, Rekreační středisko Stará Živohošť ve středočeském kraji nebo Kemp Stříbrný rybník v královéhradeckém kraji. Dobrodružnější povahy pak mohou spát přímo pod širákem – usínat pod hvězdami a probouzet se s vycházejícím sluncem.

  1. Dovolte si lelkovat

Jestliže jste naopak léto měli nabité, vyhraďte si alespoň jeden den, kdy nebudete dělat vůbec nic. Ani uklízet, ani sledovat seriály, ani trávit čas na sociálních sítích. Jakmile necháte mozek odpočinout, ať už při chytání bronzu nebo poslouchání písniček, dostanete se do svého hlubšího vědomí a začnou se vám v hlavě rodit pozoruhodné myšlenky i nápady. Jednou za čas je to v dnešní uspěchané době potřeba!

  1. Dejte šanci zábavným vodním aktivitám

Kdy je lepší čas vyzkoušet si novou vodní aktivitu než právě v létě? Kromě paddleboardu v poslední době roste obliba wakeboardingu a wakesurfingu. Wakeboard tak trochu připomíná snowboard jen s tím rozdílem, že jezdíte na vodní hladině zapřažení za loď nebo vodní vlek. Populární wakesurfing si představte jako klasické surfování na „nekonečné vlně” vytvářené jedoucí lodí. Pro milovníky surfování je to ideální způsob, jak si užít zábavu na vodním prkně i na domácí půdě.

  1. Podnikněte výšlap při východu slunce

O tom, že se vyplatí si jednou za čas přivstat, vás přesvědčí výhled na hory či kopce zahalené do oranžového závoje. Podniknout výšlap při východu slunce byste měli alespoň jednou za život, tak neváhejte, nastavte si budík, sbalte si svačinu a vydejte se na výšlap s bonusem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *