2x Šumava: hledání památek po zaniklých sídlech a unikátní snímky z konce 20. století

Plzeňské nakladatelství a vydavatelství Starý most publikuje již od roku 1999. Svá díla zaměřuje především na regionální tématiku. Vydává knihy zvláště o Plzni, Šumavě, Brdech, Plzeňském kraji, ale také o sportu. V nabídce najdete publikace historických fotografií, reprezentativní fotografické publikace, průvodce, kratochvilné čtení pro děti i dospělé a další tématické publikace.

Starý most má v současné nabídce i dvě oceňované knížky o Šumavě: Toulání ztracenou Šumavou a Šumavské osmdesátky a devadesátky podruhé.

Toulání ztracenou Šumavou
Profesionální šumavský průvodce Josef Pecka zve čtenáře na další trasy, které křižují jeho oblíbené pohoří. Tentokrát hledá památky po zaniklých sídlech, statcích, domech, pilách, mlýnech či výměncích. Kniha obsahuje 22 kapitol, u 21 jsou navržené výlety. K trasám jako vždy autor namaloval schematické mapky, nechybí QR kódy s navigací a GPS souřadnicemi jednotlivých zaniklých lokalit. Součástí publikace je bohatá obrazová část – unikátní historické snímky i záběry na současné stopy ztracené Šumavy.

Šumavské osmdesátky a devadesátky podruhé
Obrazová publikace přináší unikátní fotografie, které mapují území kolem šumavské hranice na přelomu osmdesátých a devadesátých let 20. století. Byla to doba, kdy se hroutil komunistický režim, otevírala se hranice a lokalita prožívala i první léta nově vyhlášeného národního parku. Kniha přináší snímky z jihovýchodní části Šumavy od Modravska přes Kvildsko, Trojmezenský prales, Lipensko až po Schwarzenberský plavební kanál. Část fotografií byla pořízena na německém a rakouském území.

Až do soboty si můžete knížky nakladatelství Starý most koupit i na plzeňských trzích na náměstí Republiky. Po celý rok si knížky můžete vybírat na https://www.starymost.cz/

Zdroj: Starý most

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *