Zvláštním vlakem Českých drah na adventní trhy na Křivoklát

Tradiční zvláštní vlak za adventními zážitky na Křivoklátu vypraví České dráhy v sobotu 6. prosince z Plzně. Je to už 41. zvláštní vlak, který České dráhy v Plzni připravují společně se Sdružením pro volný čas DEMARO a Střediskem volného času dětí mládeže Plzeň. Součástí vlaku je bufetový vůz a cestu zpříjemní živá hudba.

„Nevšedním zážitkem pro děti bude přítomnost Mikuláše a čertů ve vlaku. Vlak odjíždí v 8:36 z Plzně hlavního nádraží a na Křivoklát přijede v 11:17,“ upřesnil Vladimír Kostelný, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Plzni. Vlak zastaví pro nástup ještě v Plzni-Doubravce, Chrástu u Plzně a v Rokycanech.

Po dobu adventních trhů je celé nádvoří hradu Křivoklát zaplněno stánky nabízejícími výrobky nejrůznějších řemesel i tradičního občerstvení.  Zájemci se můžou mimořádně vydat s průvodcem na prohlídku hradu. Vzdálenost nádraží a hradu je přibližně jeden kilometr, takže pro návštěvu i prohlídku je dostatečně dlouhá doba. Zvláštní vlak odjíždí z Křivoklátu v 15:56 hodin.  Do Plzně vlak přijede v 18:00 hodin. Cena jízdenky pro dospělého činí 200,- Kč, pro děti od 6 do 15 let 150,- Kč. Další informace jsou k dispozici na www.cd.cz. Vzhledem k velkému zájmu doporučujeme zajistit si jízdenky v předstihu ve Středisku volného času, Ledecká 23, Plzeň nebo v Informačním centru ČD na plzeňském hlavním nádraží.

Radka Pistoriusová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *