Ženy jsou hravé. Až 80 procent jich občas hraje zábavné hry na počítači, telefonu nebo tabletu. Ty plzeňské nejsou výjimkou

Online i offline hry na počítačích, tabletech či telefonech již dávno nejsou jen výsadou dětí a mužů všeho věku. Stále více se pod skořápku této formy zábavy dostávají také ženy. V současné době zábavné hry občas hraje 8 žen z 10, jak vyplývá z ankety společnosti Rondo.cz, na kterou odpovídaly i ženy z Plzně.

Společnost Rondo.cz provedla anketu týkající se popularity hraní online i offline her na počítači, tabletu či telefonu mezi ženami. Výsledek: hraní je mezi ženami velmi populární. „Téměř čtvrtina žen (24 %) volí tuto formu zábavy denně. Nejčastěji ženy hrají večer, když přijdou z práce (47 %), o víkendu a v době volna (36 %) a cestou v MHD (24 %). Více než polovina žen uvedla, že hraje především když se nudí (58 %), dále protože jim to přijde zábavné (44 %)a téměř třetinu žen to uklidňuje či zapomínají při hře na starosti,“ objasňuje výsledky ankety Jan Hřebabecký z Rondo.cz.

Ženy u her rády přemýšlejí nebo do jisté míry dublují reálný svět, který je ve virtuálním prostředí uklizený a má řád. Oblíbené jsou u nich především logické (50 %) a skládací (typu Tetris 27 %) hry, v těsném závěsu s budovatelskými nebo vyklízecími (typu Bubble Shooter) hrami. Z ankety dále vyplývá, že nejoblíbenějším prostředkem na hraní her je počítač (46 %), v těsném závěsu telefon (31 %) a tablet volí 8 % žen.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *