Zdravé úterý v online poradně FN Plzeň, tentokrát na téma Cévní mozková příhoda

V rámci nadcházejícího Evropského dne mozku (11.3.) připravila Fakultní nemocnice Plzeň informace o častém postižení tohoto lidského orgánu. Mozek je nejsložitější a zároveň nejdokonalejší orgán lidského těla, který integruje a řídí veškeré informace a podněty našeho těla  z vnitřního a vnějšího prostředí. Jedním z nejzávažnějších, bohužel také nejčastějším akutním onemocněním postihujícím mozek, je cévní mozková příhoda. Většinou vzniká v důsledku uzávěru mozkové tepny krevní sraženinou,  případně prasknutím cévy.

Jaké jsou varovné příznaky této nemoci, jaká skupina lidí je nejvíce v ohrožení, jaké mohou nastat závažné komplikace a mnoho dalších informací můžete získat  v online poradně 10. března 2015, tzv. Zdravé úterý.

Zajímá vás, jaké jsou dnes nové metody moderní léčby cévní mozkové příhody, jaké jsou možnosti prevence  a nebo rizikové faktory našeho chování, které napomáhají k vyššímu výskytu této choroby?

Zájemci mohou své dotazy posílat v úterý 10. března 2015 od 10 hod., užitečné rady vám  poskytne přednosta Neurologické kliniky a vedoucí Komplexního cerebrovaskulárního centra FN Plzeň MUDr. Jiří Polívka, CSc. v online poradně (CHAT) od 13,00-15,00 hod.

Mgr. Gabriela Levorová

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *